Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Москва просить Київ пропустити російські вантажівки

У Мінтрансі РФ розраховують, що найближчим часом Україна зніме обмеження.

Росія звернулася до Києва з проханням зняти обмеження на нові в'їзди російських вантажівок на територію України.

Про це заявив заступник міністра транспорту РФ Микола Асаул сьогодні, 19 лютого, передає Інтерфакс-Росія.

"Зберігається обмеження, введене Україною в односторонньому порядку, на в'їзд з Росії на територію України російських вантажівок. Відповідно ми змушені поки що зберігати таке саме обмеження на в'їзд українського транспорту на територію РФ", - сказав заступник міністра.

У Мінтрансі РФ розраховують, що найближчим часом Київ зніме обмеження. "Принаймні, ми звернулися до української сторони з таким проханням. Розраховуємо, що таке рішення може бути прийнято", - додав Асаул.

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпатті почали зупиняти російські фури. Учасники блокади намагаються не допустити в'їзду в Україну торгового транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади приєдналися мешканці кількох областей: Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія ввела заборону на транзит українських вантажів в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажів з України по своїй території.

У Мінекономрозвитку відзначили, що масового блокування українських вантажівок в Росії, які їдуть транзитом по території цієї країни, немає. Є тільки обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" на території РФ в Казахстан.

15 лютого уряд України прийняв рішення припинити транзит російських вантажівок по території України у відповідь на блокування транзитних українських фур в РФ.

16 лютого був введений режим "їду додому": українські вантажівки, які в результаті припинення транзиту залишилися на території РФ або в країнах Азії на кордоні з РФ, безперешкодно можуть повертатися в Україну.

Залиште свій коментар

Вибір редакції