"Їду додому": Росія погодилась відпустити українських водіїв фур

На батьківщину зможуть повернутися понад 600 водіїв вантажівок.

Українські вантажівки, які в результаті призупинення транзиту залишились на території РФ або в країнах Азії на кордоні з РФ, безперешкодно повернуться до України.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Таке рішення було узгоджене з профільним російським міністерством. Відповідно українська сторона дозволить проїзд своєю територією російським вантажним автомобілям, які чекають на повернення додому з країн ЄС.

В результаті на батьківщину зможуть повернутися понад 600 водіїв вантажівок, у яких закінчуються харчі та паливо на обігрів автомобіля. Чиновники також вважають, що власники фур повернуть свої автомобілі та мінімізують неефективний простій на території третіх держав.

"Режим "їду додому" запроваджується з 16.02.2016 до 25.02.2016 включно. Тобто, більше 600 українських автомобілів, що вже заблоковані на території РФ або прямують до України з країн Азії, зможуть в цей період безперешкодно дістатись України. Аналогічно близько 600 російських автомобілів зможуть повернутись до Росії з країн Євросоюзу. Українська сторона забезпечить супровід колон російських авто до кордону з Російською Федерацією або Республікою Білорусь", - наголошують в Мінінфраструктури.

Українських активістів також закликали не заважати пересуванню вантажних російських автомобілів додому.

Нагадаємо, за останній тиждень у результаті ситуації, що склалася, більше 350 вантажівок українського походження були зупинені на території РФ, та більше 300 автомобілів знаходяться в країнах Азії очікуючи на повернення до України транзитом через Росію. Аналогічно на території України активістами було зупинено близько 60 фур, та більше 500 авто накопичились на західному державному кордоні з ЄС, очікуючи повернення до Росії транзитом територією України.

Нагадаємо, Росія 14 лютого цього року в односторонньому порядку зупинила пересування своєю територією всіх авто походженням з України. У відповідь за результатами урядової наради 15 лютого було призупинено дію українських транзитних дозволів до врегулювання ситуації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: