Око за око: в Росії почали блокувати рух українських вантажівок

Близько 30 машин з українськими номерами були затримані у Брянській області.

У Брянській області Росії в неділю, 14 лютого, почали блокувати рух українських вантажівок. Близько 30 машин з українськими номерами були затримані і відправлені на стоянки.

Про це повідомляє радіостанція "Говорит Москва" з посиланням на директора брянської транспортної компанії "Ространс" Миколи Саврухіна.

Як зазначається, блокувати рух українським далекобійникам почали у відповідь на акцію з блокування російських фур, які відбуваються в декількох областях України.

У поліції ситуацію у Брянській області не коментують. Як повідомляє Дождь, директор "Ространса" коментувати ситуацію також відмовився.

Інформацію про призупинення руху українських фур підтвердили в Міністерстві транспорту РФ. Як повідомляє прес-служба відомства, такі заходи зберігатимуться до врегулюванн ситуації з "неправомірним блокуванням російських вантажних автотранспортних засобів на території України". 

"З 11 лютого 2016 року на території України групами осіб неправомірно блокуються вантажні транспортні засоби російських автоперевізників, які здійснюють транзитний проїзд між територією РФ та державами Європейського Союзу з території України. Зазначені дії є грубим порушенням Угоди між урядом РФ і урядом України про міжнародне автомобільне сполучення, згідно з якою сторони забезпечують можливість здійснення транзитних перевезень своїми територіями", - йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що "досі українська сторона не вжила заходів, спрямованих на припинення протиправних дій зазначених груп осіб для забезпечення безперешкодного руху російських вантажних транспортних засобів. Відповідні звернення російської сторони залишилися без відповіді". 

За даними Мінтрансу РФ, наразі в різних областях України залишаються заблокованими понад 100 вантажних автомобілів, ще 500 - не можуть в'їхати на територію України з боку держав ЄС, повертаючись до РФ. 

У відомстві також наголосили, що лише за 11-12 лютого був забезпечений безперешкодний в'їзд або виїзд на територію Росії 1038 українських вантажних транспортних засобів.

Нагадаємо, що 12 лютого активісти трьох областей – Львівської, Закарпатскьої та Волинської –розпочали безстрокову акцію блокування російських фур, які прямують в напрямку Європи. Згодом до них приєдналися Житомирська, Рівненська та Чернівецька області.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: