Порошенко підписав закони про розмитнення "євроблях"

Дата публікації
Порошенко підписав закони про розмитнення "євроблях"

УНІАН

Кошти від податків підуть до Пенсійного фонду.

Президент України Петро Порошенко підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.

"Всі кошти від цього, від першої й до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, на виплати в першу чергу тим, хто отримує мінімальну пенсію. Це чітко й недвозначно передбачено законом", - написав Порошенко у Facebook.

Глава держави зазначив, що "це – непростий компроміс між державою та фактичними власниками авто. Між тими, хто вже прийняв як даність неминучість податків, і тими, хто лише отримав шанс стати сумлінним платником податків. І от щоби останні не мали жодного сумніву, що їхні гроші ідуть на добру справу, їх і вирішили в цільовий спосіб направити на допомогу пенсіонерам. Від Пенсійного фонду вимагатиму регулярно звітувати про обсяги коштів, отриманих від легалізації авто".

Президент також звернувся до власників "євроблях".

"Власників закликаю у передбачений законом термін скористатися пільговим порядком розмитнення і утриматися від акцій протесту. Без податків не буває армії, без податків не буває доріг, без податків не буває освіти. І державу будують не президенти, не уряди, не депутати, а платники податків. Це має стати аксіомою, і підписання зазначених законів – крок у тому напрямку. Дякую усім за розуміння і здатність до компромісу", - зазначив Порошенко.

Підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з...

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 22 листопад 2018 р.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу щодо акцизного податку на автомобілі у другому читанні і в цілому. У тексті законопроекту залишився коефіцієнт віку, проте з поправкою, що він не може перевищувати 15. Тобто акциз навіть на 20-річну автівку рахуватиметься із коефіцієнтом віку 15.

Також поправки вводять знижувальний коефіцієнт 0,5 до акцизу. Таким чином вводиться 50% знижка на акциз на перші три місяці від початку введення змін у дію.

Громадська організація "Авто Євро Сила" оголосила, що на 20 листопада запланований початок безстрокової всеукраїнської  "акції громадської непокори". Вони почали перекривати дороги державного значення. Активісти хочуть домогтися, щоб влада врахувала їхні вимоги, зокрема - про скасування коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу. "Євробляхери" блокували півкраїни, але з цього нічого не вийшло.

"Євробляхери" припинили протест, але за кілька днів блокуватимуть дороги знову

"Євробляхери" припинили протест, але за кілька днів блокуватимуть дороги знову

 

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email
Наступна публікація