Порошенко визнав, що економіку України зґвалтували

Порошенко переконаний, що українська економіка перебуває у стагнації, а підняти її намагаються "варварськими" методами.

Екс-міністр закордонних справ України, голова Ради Національного банку Петро Порошенко вважає, що влада намагається сьогодні оживити українську економіку "варварськими" методами.

"Вона (економіка) вже давно зґвалтована і не рухається. А методи, якими сьогодні намагаються її оживити, просто варварські", - сказав Порошенко.

За його словами, з одного боку, влада оживляє економіку нібито проводячи дерегуляцію, декларуючи зниження податкових ставок, а з іншого — витягуючи з економіки абсолютно невиправдані в умовах кризи податкові "забаганки".

Він додав, що це нагадує, коли в лікарні з одного боку хворого підключили до апарату штучного дихання, а з іншого — душать, схопивши його за горло. "От і виходить, що нашу "хвору" економіку і лікують, і вбивають. Та ще й чекають від цього результату", - сказав Порошенко.

За його словами, щоб хоч трохи покращити економічний клімат, нині треба зняти податковий тягар, наприклад, із дрібного чи середнього підприємництва.

Як повідомлялось, у рейтингу темпів розвитку економіки за минуле десятиліття Україна опинилася на 14-му місці між ОАЕ (15 місце) та Таїландом (13 місце). Вітчизняний ВВП зростав із середньою швидкістю трохи менше 5% на рік.

При цьому варто відзначити, що раніше авторитетний журнал Forbes склав список країн, в яких економіки перебувають в найгіршому стані. Четверте місце у цьому антирейтингу дісталося Україні.

Forbes писав, що ця країна, багата на мінеральні ресурси і родючу землю, могла б бути лідером за економічними показниками в Європі, однак на ділі ВВП на душу населення не досягає навіть показників Сербії та Болгарії. Річна інфляція в Україні становить близько 10%, а ВВП країни в 2009 році скоротився на 15%.

У рейтингу сприятливості ділового середовища Україна втратила за поточний рік 3 позиції і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Читайте також:

Економіка України росте швидше, ніж економіка Арабських Еміратів

Українську економіку визнали однією із найперспективніших у світі

Економіка України росте швидше, ніж економіка Арабських Еміратів

Вести бізнес в Україні гірше, ніж в Гондурасі

Українська економіка застрягла на рівні африканських країн

Forbes визнав економіку України однією із найгірших у світі

Україна зайняла передостаннє місце в "Рейтингу прогресу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: