США довелося зупинити друк 100-доларових купюр

Близько 30% усіх 100-доларових купюр нового зразка, що зійшли з друкарського верстата, мають дефект. Влада США витратила на їхнє виготовлення близько 120 мільйонів доларів.

США були змушені тимчасово призупинити друк 100-доларових купюр нового зразка, які передбачалося запустити в обіг в лютому 2011 року.

Відповідне рішення було ухвалене через велику кількість браку під час друку купюр.

Як розповіли телеканалу CNBC офіційні особи, причетні до випуску нових 100 доларів, через викривлення друкованого аркуша на лицьовій стороні банкнот з'являються не пропечатані смуги.

За даними одного зі співрозмовників журналістів, такий дефект мають близько 30% усіх 100-доларових купюр, що зійшли з друкарського верстата. Причину появи браку поки встановити не вдалося.

Всього до моменту зупинки друку нових 100-доларових купюр, за словами іншого джерела, було виготовлено 1,1 мільярда банкнот. Скільки з них надруковані з браком поки не встановлено. Всі нові купюри відправлені до спеціального сховища, а фахівці в екстреному порядку розробляють систему механічного сортування купюр з браком. Ручне сортування купюр, за оцінками джерел, займе від 20 до 30 років, механічне - близько року.

Витрати на виробництво однієї нової 100-доларової купюри нового зразка, за даними CNBC, становлять 12 центів – удвічі більше, ніж банкнот іншого номіналу. Таким чином, на друк 1,1 мільярда купюр, відправлених на карантин, витрачено вже близько 120 мільйонів доларів. Кількість бракованих купюр, а також витрати на їхнє виявлення і подальше знищення поки що оцінити не можливо.

100-доларова купюра нового зразка була представлена американською владою 21 квітня 2009 року. Тоді повідомлялося, що банкнота з новим дизайном і новими ступенями захисту буде введена в обіг в лютому 2011 року. Проте 1 жовтня 2010 Федеральна резервна система США повідомила, що введення в обіг нової купюри відкладається "через проблеми, які виникли під час друку". Які саме проблеми, тоді не уточнювалося.

Читайте також:

Українці розпочали масово скуповувати долари

Обама замінить Вашингтона на доларовій купюрі

США запровадять нові 100-доларові купюри

У Британії заборонили "улюблені купюри мафії" в 500 євро

ВідеоСША довелося зупинити друк 100-доларових купюр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: