Туреччина надасть Україні кредит, а також країни хочуть створити зону вільної торгівлі

Київ повинен буде повернути позику протягом п'яти років.

Сьогодні, 15 лютого, офіційні Київ та Анкара підписали міждержавну угоду про виділення Туреччиною Україні кредиту на 50 млн доларів США на п'ять років під 2,5% річних у рамках загальної макрофінансової допомоги від країн "Великої двадцятки".

Рішення про залучення кредиту було прийнято на засіданні уряду 11 лютого, пише УНІАН.

Підписання документа відбулося в рамках першого візиту до Києва прем'єр-міністра Туреччини Ахмета Давутоглу.

"Хотів би подякувати народу Туреччині за підтримку України, її територіальної цілісності. Наші країни захищають свої країни і своїх громадян, свою територіальну цілісність і суверенітет. У нас також значний економічний діалог. На порядку денному – завершення створення зони вільної торгівлі. Ми цінуємо присутність турецьких інвесторів в українській економіці. Всі наші міністри готові до діалогу у кожній сфері", – сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Для нас це фундаментальна цінність – територіальна цілісність і незалежність України. Ми приїхали до України численною делегацією – і не лише як міністри і політики, а й бізнесмени. Ми хотіли б подякувати вам за солідарність з нами в багатьох питаннях. Ми готові винести відносини з Україною на вищий рівень, включаючи підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Україною", – запевнив прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу.

Нагадаємо, Україна сподівалася отримати третій і четвертий транші кредиту від МВФ по 1,7 млрд доларів США кожен до кінця 2015 року. Проте Фонд переніс питання виділення на початок 2016-го через проведення місцевих виборів в Україні. Причиною нинішнього відтермінування є скандальна заява міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса про корупцію у владі, лобіювання інтересів та "сіре кардинальство". Він, зокрема, звинуватив нардепа і бізнес-партнера Порошенка Ігоря Кононенка в тому, що він хотів "нав'язати" свою "людину" в заступники міністра економрозвитку. На це крісло ніби претендував Андрій Пасішник із "Нафтогазу". Абромавичус заявив про свою відставку. Справою нині займається Національне антикорупційне бюро України.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила про тимчасове "заморожування" програми кредитування через політично-корупційний скандал в Україні. Майже одразу ж відбулася телефонна розмова з президентом Порошенком, який запевнив у невідворотності проведення реформ, ухваленні парламентом реформаторських законопроектів, а також у боротьбі з корупцією. Сторони домовилися про створення дорожньої карти (графік) реформ.

Питання виділення грошей "зависло". Водночас це є поганим сигналом і для інших міжнародних кредиторів України. Вони завжди орієнтувалися на МВФ: якщо він дає гроші, то це означає, що Київ виконує свої зобов'язання і проводить реформи. Якщо ж МВФ відтерміновує виділення коштів, то не поспішають й інші фінансові донори.

Загалом, у 2016 році Україна розраховує залучити до 10 млрд доларів США міжнародних кредитів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: