У ЄС припинять друкувати банкноти номіналом у 500 євро

Вилучити банкноти номіналом у 500 євро планують до кінця 2018 року

У Євросоюзі вирішили вилучити купюру номіналом у 500 євро. Про це пише "DW" з посиланням на заяву глави Центробанку ЄС Маріо Драгі.

Банкноту планують скасувати до кінця 2018 року. За словами Драгі, рішення щодо вилучення з обігу купюри у 500 євро зумовлене боротьбою проти фінансування тероризму.

"Таке рішення викликане боротьбою проти фінансування терористичної діяльності та нелегальної трудової зайнятості. Банкнота в 500 євро є інструментом для протизаконних дій", - сказав він.

При цьому, зауважується, що банкноту замінять купюрами 100 та 200 євро, які будуть дещо видозмінені.

Центробанк ЄС припинить випускати банктони наприкінці 2018 року, втім купюри, які будуть в обігу залишаться законними і ними можна буде розраховуватись у крамницях.

Нагадаємо, 11 квітня, Національний банк України увів в обіг оновлену банкноту у 500 гривень із удосконаленою системою захисту. Розміри оновленої купюри не змінилися. Кольорова гама залишилася майже незмінною. Усі зміни стосувалися дизайну та захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди, що також майже не зазнав змін, розробник змістив у центр лицьового боку банкноти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: