Українці почали масово віддавати банкам гроші

Дата публікації
Перегляди
3934
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці почали масово віддавати банкам гроші

Українці вирішили заробити на депозитах

Банкам не вистачає гривні, тому ростуть депозитні ставки.

За минулий місяць населення поклало в українські банки 5,3 млрд гривень, що значно більше за травень, коли фінустанови збільшили портфель вкладів на мізерні 38 млн грн, повідомили у Нацбанку.

При цьому банки через нестачу гривні продовжують підвищувати депозитні ставки, щоб залучити ще більше клієнтів, пише "Комерсант-Україна".

Так, на початку липня ряд кредитних установ підвищив процентні ставки за річними депозитами у гривні: "Юнекс Банк" - до 20,5%, "Платинум Банк" - до 21,25%. За даними компанії "Простобанк Консалтинг", більше всіх за вклади в гривні готовий платити банк "Таврика" - 23,5%.

Банкіри пояснюють підвищення ставок браком коротких коштів.

"Вкладники не дуже налаштовані інвестувати кошти в довгострокові депозити, тому ми підвищуємо ставки за короткостроковими вкладами, щоб конкурувати на ринку. Думаю, це тимчасовий ефект, тому що обсяг гривні в банківській системі не дуже високий, і банки намагаються її привернути", - пояснив голова правління "ПроКредит Банку" Віктор Пономаренко.

Варто зазначити, що депозитні ставки виросли і по валюті. Якщо раніше ставки на рівні 10-11% пропонували невеликі банки, то тепер 10% обіцяють вже й установи в групі найбільших.

У самих фінустановах пояснуюють це необхідністю конкурувати з іншими гравцями депозитного ринку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3934
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація