Українці заправлятимуть машини бензином-"бурячанкою"

Мінагропром пропонує сіяти більше буряка і переробляти його на спирт та біопаливо.

Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк вважає за доцільне збільшення посівних площ під ріпаком і цукровим буряком для вирощування сировини з метою виробництва біопалива.

"Але в нас є національний аграрний егоїзм - зменшення залежності від імпорту нафтопродуктів. Тому площі під посіви ріпаку є сенс збільшувати. Те саме стосується і буряку, з якого можна зробити не тільки цукор, з яким нас не дуже чекають на зовнішніх ринках, але й спирт для біоетанолу", - сказав він, пише Сегодня.

Він також зазначив, що в Україні повинна вирощуватися і соя, і соняшник, і кукурудза, підкресливши, що все це потрібно не вивозити за кордон, а переробляти всередині країни.

Як повідомлялось, у квітні поточного року Мінагрополітики заявляло, що планує включити картоплю у перелік продуктів, з яких можна виготовляти біопаливо. Наразі, попри рекордний врожай картоплі в Україні, зрушень у питанні виробництва альтернативного бензину із овочів помічено не було, і красиві слова так і залишилися красивими словами.

Нагадаємо, що аграрне відомство планує також використати потужності непрацюючих спиртзаводів для виробництва біопалива.

За словами Присяжнюка, Мінагрополітики нині аналізує 60 заводів, щоб виявити, які з них можна вивести з під акцизного контролю.

Крім того, міністр повідомив, що на двох заводах вже запущені пілотні проекти по виробництву біопалива, а ще на чотирьох заводах зараз вводяться установки для виробництва біопалива.

Читайте також:

В Україні робитимуть бензин із картоплі

Українські спиртзаводи вироблятимуть бензин

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Іспанці вироблятимуть бензин з апельсинів

Вчені навчились виробляти електрику з цибулі

"Укрспирт" почав виробляти біопаливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: