Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Генетично модифікована версія бактерій Escherichia Coli харчується простими цукрами, виділяючи молекули палива.

Американським генетикам вдалося вивести бактерії, які, поїдаючи сільськогосподарські відходи, здатні виробляти більш дешевший і екологічно безпечний аналог сучасних видів біопалива.

Підвищення попиту на сучасні джерела біодизеля - кукурудзу тощо - призвів до зростання цін на деякі основні продукти харчування і вирубування лісів під орні землі.

Деякі дослідники також сумніваються, чи розумно намагатися знизити викиди парникових газів за рахунок біопалива, адже польові роботи і виробництво все одно призводять до чималого забруднення.

Один з основних аспектів виробництва біопалива - хімічне перетворення масел, що містяться в рослинах. Американські біологи стверджують, що їм вдалося вивести генетично модифіковану версію скромних бактерій Escherichia Coli, які можуть робити це ефективніше і дешевше. Мікроорганізми харчуються простими цукрами, які містяться в деревній стружці, соломі та іншій біомасі, виділяючи молекули палива.

"Ми включили ген, який дозволяє виробляти біодизель безпосередньо. Генетично модифікована кишкова паличка виділяє біодизель з клітини, і це означає, що нам не потрібно "зламувати" клітину для отримання палива", - зазначив провідний автор дослідження Джей Кіслінг з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі.

Читайте також:

Boeing 747 здійснив перший рейс з біопаливом в баку

Основний компонент "Ботокса" розглядають як нову біологічну зброю

Вчені навчились виробляти електрику з цибулі

Американські генетики-любителі "розводять" смертельні віруси на дому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: