"Укртрансгаз" заявив про переддефолтний стан

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В компанії це пов'язують з несанкціонованим відбором газу.

Оператор газотранспортної системи АТ "Укртрансгаз" заявив про переддефолтний стан на ринку природного газу через негативний баланс, що виник переважно внаслідок несанкціонованого відбору ресурсу з системи.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

За підрахунками "Укртрансгазу",  у березні-квітні 2019 року обсяг негативного балансу, сформованого переважно внаслідок несанкціонованого відбору операторами газорозподільних мереж (ГРМ) газу для власних виробничо-технологічних витрат (ВТР) у грошовому виразі сягнув 2,5 млрд грн. Із цієї суми заборгованості перед УТГ було погашено лише 0,05 млрд грн.

Водночас обсяг позитивних небалансів становив 0,53 млрд грн, з яких УТГ виплатив контрагентам лише 0,27 млрд грн. Окрім цього, заборгованість перед УТГ за балансування за попередні періоди (до запуску системи добового балансування) становила 38,6 млрд грн. Ці кошти відшкодовують виключно в судовому порядку, запевняють у компанії.

"Ресурсів для сплати позитивних небалансів учасникам ринку оператор ГТС наразі не має. Як наслідок на ринку виникла переддефолтна ситуація - оператор ГТС не має можливості повністю погасити свої фінансові зобов'язання перед замовниками послуг транспортування", - йдеться в повідомленні.

В компанії нинішні проблеми пов'язують зокрема з встановленням Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП) наприкінці 2018 року вдвічі знижених тарифів для точок входу і виходу ГТС країни. У компанії нагадали, що, за її розрахунками, через економічно необґрунтовані тарифи дефіцит коштів УТГ за підсумками 2019 року сягне 22 млрд грн.

Нині "Укртрансгаз" і НКРЕКП прораховують нові тарифи, в яких буде враховано всі критичні моменти.

Кілька місяців тому стало відомо, що вартість газотранспортної системи України оцінюється приблизно в 14 млрд доларів. Про це під час Українського нафтогазового інвестиційного форуму сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

ВідеоГаз для населення подешевшає з липня на 8 відсотків - економічні новини

Як повідомили у Нафтогазі, його ціна без податку на додану вартість та витрат на транспортування складатиме 5 тисяч 803 гривні за тисячу кубометрів. У компанії пояснили: зниження ціни стало можливим через подешевшання палива на міжнародних ринках.      Цьогорічний врожай черешні в Україні може стати рекордним за всю історію. Фахівці прогнозують: експорт може перевищити 5 тисяч тонн. Якщо минулого року 80 відсотків усієї української черешні продавали у Росію через Білорусь та Молдову, то цього року очікуються перші поставки до країн Близького Сходу.  За 2 роки сало в Україні подорожчало на 70 відсотків. Повідомили у Держстаті. У квітні 2017-го року кілограм продукту коштував 44 з половиною гривень, а у квітні цього року – вже майже 76 гривень у середньому. Середній розмір ставки по кредитах, які надають українські ломбарди, склала 213 відсотків річних. За рік вона зросла на 24 пункти. Середній розмір позики складає півтори тисячі гривень.  Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді.  

Газ для населення подешевшає з липня на 8 відсотків - економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції