В Україні можуть з'явитися нові "лівели"

Скандальна "Лівела" може повернутися на ринок під іншим ім'ям.

Безмитне ввезення нафтопродуктів в Україну у будь-який момент може бути відновлене. Компанії "Лівела", яка через безмитне ввезення нафтопродуктів у країну завдала збитків бюджету на суму близько 3 млрд грн, достаньо змінити назву, і можна продовжувати свою діяльність.

Як з'ясувалося, у боротьбі з компанією АМКУ виявився безсилим, а те, що справу доручили комітету, а не силовим органам, говорить про небажання владних структур усунути компанію з ринку, пише Комерсант-Україна.

Антимонопольний комітет порушив вже другу справу відносно ДП "Лівела". "Ми вже завершуємо це розслідування, але компанія не надала нам інформацію в повному об'ємі. Тому ми були вимушені порушити ще одну справу",- заявив перший заступник голови Антимонопольного комітету Юрій Кравченко.

За словами Кравченка, штраф за відмову надати інформацію в повному об'ємі може скласти до 1% від річного виторгу компанії.

У серпні минулого року "Лівела" почала ввозити в Україну нафтопродукти без сплати акцизу, ПДВ і ввізного мита, керуючись судовим рішенням, винесеним на підставі закону, який діяв в країні ще в 1990-х роках. За даними Держмитниці, за 4 місяці компанія імпортувала понад 1,5 млн т нафти і нафтопродуктів. В результаті, за даними АМКУ, держбюджет недоотримав близько 3 млрд грн.

Учасники нафтового ринку стверджують, що власником "Лівели" є народний депутат Партії регіонів Володимир Зубик. Але він сам цю інформацію спростовує. У Генпрокуратурі і СБУ не змогли уточнити, чи поступали від уряду або адміністрації президента доручення розслідувати діяльність "Лівели".

Читайте також:

На нафтовому ринку України з'явилася компанія, що діє за схемою 90-х

Суд дозволив українській компанії імпортувати нафтопродукти без сплати мита і акцизу

В Україні монополізується ринок нафтопродуктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: