Влада виявилася не готовою до подорожчання хліба

Влада виявилася не готовою до подорожчання хліба

Ціни на хліб змінилися буквально вчора

"Київхліб" оголосив, що вже не може тримати стару ціну на соціальні сорти.

Подорожчання почалося з найболючішого - хліба. Одне з найбільших українських підприємств "Київхліб" оголосило, що вже не може тримати стару ціну на найпопулярніші соціальні сорти - український та батон, і змушене підняти його вартість. Київська влада вже заявила, що звернеться до Антимонопольного комітету, щоб той вивчив, чи правомірно підняли ціни, йдеться у сюжеті ТСН.

Ціни на хліб змінилися буквально вчора, в кіоску "Київхліба" до обіду була ще стара ціна на батон.

Три дев'яносто за батон і чотири сімдесят за український - такі тепер цінники у хлібних кіосках. Відповідно, батон подорожчав тут на 40 копійок, а буханець чорного хліба - на 70. Люди дивуються новій ціні.

Але попри це, хліб купують.

"Ми - продавці, нам яку ціну сказали, ми продаємо. А винен - не повинен, це ж за нас хтось вирішує, не ми самі. Їм видніше", - виправдовується продавчиня.

Ті, кому видніше - підприємство "Київхліб" - від телевізійних інтерв'ю відмовилося, обмежившись письмовим коментарем. З нього випливає, що в "Київхлібі" склалось скрутне становище. Газ за останні два роки подорожчав у півтора разу, електрика - на чверть, перевезення - на третину, а серед невдоволених працівників заводу, у яких зарплатня менша за середню по Україні, зріє соціальний вибух. Тепер соціальний вибух - у середовищі малозабезпечених.

"Найбільш ходовий хліб для народу подорожчав. Молодці. Говорили, що не подорожчає, а дорожчає і дорожчає", - обурюються покупці.

І справді, раніше управління цінової політики Київської держадміністрації стверджувало, що причин для подорожчання хліба немає. Там також не дали коментаря. А аграрний міністр запевняв, що цьогоріч зібрали один із найкращих урожаїв зерна - втричі більше, ніж споживають на внутрішньому ринку. І якщо "Київхліб" підніме вартість, то до столиці хліб завозитимуть з області. Втім, у столичних кіосках поки що тримається встановлена вчора ціна.

Сьогодні раптово зросли ціни на хліб

Сьогодні раптово зросли ціни на хліб

Повʼязані теми:

Наступна публікація