Яресько назвала винних у стрімкому падінні гривні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр наголосила, що курс можна поліпшити, якщо працювати над цим усім разом. 

Курс валют створюється багатьма чинниками і, в першу чергу, за курс відповідальні всі. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько в ефірі політичного ток-шоу "Право на владу" на каналі 1+1.

"Курс валют створюється не однією особою і не однією юридичною особою. Ми всі в залі, ми всі в країні відповідальні за курс валюти", - наголосила міністр.

"Частина – це є монетарний попит і кількість грошей у системі. Частина – це є інфляція, яка створена, можливо, дефіцитом бюджету, дефіцитом НАК "Нафтогазу", якого ми уникнули і вже немає в цьому році. Тобто ми, як уряд разом з Верховною радою, зменшили інфляційний тиск на валюти", - сказала Яресько, називаючи фактори, які впливають на встановлення курсу.

"Частина – це є торгівельний баланс і зміни в світі, на які ми не маємо вплив взагалі. І зменшення всіх товарних цін на нафту, газ, аграрні товари, металургію – все це впливає на валюту. І також є психологічний тиск народу. Тобто ми всі разом відповідальні за те, щоб працювати на покращення курсу валют", - резюмувала вона.

Відео Кожен українець впливає на курс гривні – Яресько

Нагадаємо, 3 лютого глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що знімає з себе відповідальність за падіння гривні. Вона наголосила, що зниження курсу гривні, зафіксоване останнім часом, пов'язане із фундаментальними факторами, на які не може вплинути НБУ.

До цього у НБУ називали інші причини падіння курсу гривні. Зокрема, Гонтарева заявляла, що національну валюту обвалили відпочивальники та пенсіонери. Чимало людей поїхали відпочивати і витрачали валюту зі своїх карткових рахунків. Окрім того, наприкінці року бюджетники та пенсіонери достроково отримали належні їм виплати. До цього додався панічний попит і гривня здешевшала.

Відео Хто нагрів руки на зростанні курсу долара

11 лютого Національний банк України установив офіційні курси валют. Гривня встановила черговий антирекорд у 2016 році – основна валюта сягнула найвищих показників.

Зокрема, долар США залишився на вчорашньому рівні 25,94 грн, що є найвищим показником від початку року. Євро став дорожчим на п'ять копійок і становить 29,20 грн. В обмінниках, банках та на "чорному" ринку основна валюта на гривню дорожча за офіційні курси НБУ: долар – 27, євро – 30.

Курс долара США від НБУ

Create your own infographics
Курс євро від НБУ

Create your own infographics
Середньорічні курси долара США від НБУ

Create your own infographics

Залиште свій коментар

Вибір редакції