Гривню обвалили відпочивальники і пенсіонери - Гонтарева

Дата публікації
Перегляди
28к
Гривню обвалили відпочивальники і пенсіонери - Гонтарева

УНІАН

Голова НБУ пообіцяла більше ніколи не вводити фіксованого курсу.

Курс гривні до американського долара, закладений у держбюджеті цього року - близько 24 гривень, у Національному банку вважають реалістичним. Але ризики, які тиснуть на нього, зростають. Так Голова НБУ Валерія Гонтарева прокоментувала ТСН останні коливання курсу української валюти.

Вони, вважає голова регулятора Гонтарева, насамперед були викликані сезонними чинниками - великою кількістю святкових днів у січні, тому попит на валютному ринку перевищив пропозицію. Чимало людей поїхали відпочивати і витрачали валюту зі своїх карткових рахунків. Окрім того, наприкінці року бюджетники та пенсіонери достроково отримали належні їм виплати. До цього додався панічний попит і гривня здешевшала.

Нацбанк, щоб виправити цей дисбаланс, за перші тижні січня продав комерційним фінустановам 128 мільйонів доларів. Але, запевняє пані Гонтарева, існує низка об'єктивних ризиків: світові валюти нині дешевшають щодо долара. І стрімке здешевшання російського рубля також тисне на гривню.

Втім, Україна сподівається на підтримку Міжнародного валютного фонду. Третій транш МВФ, який українська влада сподівається отримати у лютому, ляже на рахунки Нацбанку як гарантія фінансової стабільності.

"Ще з 2014 року наша країна перейшла на гнучний валютний курс, тому ніколи не буде фіксованого курсу. Головна проблема - це надлишковий попит, паніка. Тому прошу всіх заспокоїтися. Прошу всіх розуміти, для чого ми зараз працюємо у Давосі. В нас є ризики. Навіть той курс, що в нас зараз в бюджеті закладений - він реалістичний, але ризики ростуть", - зазначила Гонтарева.

Голова НБУ розповіла, що далі буде з гривнею

Голова НБУ розповіла, що далі буде з гривнею

Наступна публікація