ЄБРР готовий виділити мільярд на модернізацію ГТС

ЄБРР планує інвестувати в модернізацію української труби мільярд доларів протягом 5 років.

Директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що організація готова вкласти в модернізацію ГТС впродовж п'яти років мільярд доларів.

"Зі свого боку ЄБРР впродовж п'яти років може інвестувати мільярд доларів у модернізацію української газотранспортної системи", - сказав він., пише "День".

За його словами, ЄБРР братиме участь у модернізації ГТС, і починати можна з ділянки Помари - Уренгой - Ужгород, а потім іти далі, адже проект середньостроковий.

"Проте не треба забувати, що вартість проекту комплексної модернізації ГТС збільшилася з 1,5 - 2 мільярдів доларів до 3 - 4, а може, і до 5 мільярдів доларів. Це дуже значні суми", - додав Куусвек.

За його ловами, "зараз грантовими коштами Євросоюзу фінансується розробка консультантами ТЕО модернізація цього проекту - модернізація ГТС з ділянки Помари - Уренгой - Ужгород. За оцінками консультантів, вартість проекту сягне 300-350 мільйонів доларів".

"Спільно з Європейським інвестиційним банком ми готові профінансувати цей проект 50 на 50%. Проте я не впевнений, що відповідний договір підпишемо цього року", - підкреслив Куусвек.

Окрім того, директор ЄБРР в Україні вважає, що необхідна реструктуризація НАК "Нафтогаз України".

"Мають з'явитися окремі компанії з видобутку, транзиту, продажу і покупки газу із зрозумілим менеджментом, прозорою структурою управління і фінансів. Вони повинні стати прибутковими якщо не відразу, то в майбутньому", - резюмував він.

Як повідомлялося, в результаті реформи "Нафтогазу" мають з'явитися відразу 2 компанії, що матимуть право торгувати газом у країні. Міністерство енергетики пропонує надати "Укргазвидобування" можливість самостійно продавати газ населенню, а "Газу України" - торгувати російським паливом.

Читайте також:

ЄБРР зацікавився модернізацією української газової труби

Влітку Україна почне модернізацію своєї ГТС

ЄС: відремонтувати українську трубу дешевше, ніж будувати нові


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: