З квартири Ростроповича поцупили мільйон рублів та iPad

З квартири Ростроповича поцупили мільйон рублів та iPad

Донька генія музики запевняє, що пригода не позначиться на фестивалі Ростроповича / Фото: kp.ua

Крадії вирахували, що нащадків Ростроповича не буде в помешканні, бо ж у цей вечір урочисто відкривався фестиваль на честь музиканта і диригента.

Квартиру в Зачатьєвському провулку Москви, де жив всесвітньо відомий музикант і диригент Мстислав Ростропович і яка зараз належить його вдові, співачці Галині Вишневській, пограбували. Житло використовує старша дочка Ростроповича та Вишневської Ольга разом з чоловіком, пише "Комсомольська правда в Україні".

Саме зараз Ольга Мстиславівна знаходиться в Москві. Вона керує III Фестивалем Мстислава Ростроповича, присвяченим подвійному ювілею – 85-річчю від дня народження маестро і 5-річчю його смерті.

27 березня відбулося урочисте відкриття фестивалю, і в цей же день зловмисники, вочевидь знаючи, що ні Ольги Ростропович, ні Галини Вишневської в цей вечір не буде вдома, розкрили замок і винесли все цінне, що тільки змогли.

Повернувшись вночі після концерту з Великого залу Консерваторії додому, господарі виявивши зламані двері та інші ознаки злодійського візиту.

"Грабіжник проник у квартиру, розкривши личинку замка квартири, яка не обладнана сигналізацією", - пояснили слідчі.

Поліція вже опитала сусідів і шукає свідків злочину. Правоохоронці кажуть, що хоча квартира знаходиться в гарному будинку в центрі столиці, вхід у двір ніяк не охороняється, консьєржки в під'їзді немає і відеоспостереження не ведеться.

До того ж, у квартирі сусідів на п'ятому поверсі йде ремонт, тому під'їзд схожий на галасливий прохідний двір. Відтак усі підозрілі звуки можна було віднести на рахунок ремонтної бригади.

До речі, самі ремонтники кажуть, що чули сторонній стукіт вночі, але не поцікавилися, хто саме шумить.

Загальний збиток від крадіжки поки що не встановлено, але мова наразі йде про суму близько двох мільйонів рублів. Злодії, а це, як вважає поліція, були професіонали, винесли готівкою один мільйон рублів і 36 000 євро, а також кольє з перлів і планшет iPad.

"Нічого з культурних цінностей не вкрадено, пропали тільки особисті речі", - запевнила Ольга Мстиславівна.

"Звичайно, ця подія ніяк не може скасувати Фестиваль Ростроповича. Вчора він відкрився в Москві прекрасним концертом, сьогодні ввечері чудові і прекрасні музиканти знову будуть грати, і ніщо не повинно цьому перешкодити", - вважає вона.

Повʼязані теми:

Наступна публікація