Мозок Ейнштейна на виставці поклали поруч із мозком убивці

Дата публікації
Перегляди
3330
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мозок Ейнштейна на виставці поклали поруч із мозком убивці

Мозок Ейнштейна за розмірами поступається мозкові вбивці

На виставці в Лондоні рештки сірої речовини генія науки експонуватимуться поряд із мізками жорстокого вбивці.

Виставка "Мозок: розум як матерія", експонатами якої стануть фрагменти мозку Альберта Ейнштейна, відомого канадського злочинця XIX століття, суфражистки і древнього єгиптянина, відкривається в четвер у лондонській галереї Wellcome Collection.

Частинки мозку Ейнштейна в Британії будуть виставлятися вперше. Після смерті в 1955 році вчений був кремований згідно з його волею, пише "Сегодня".

Але патологоанатом Томас Харві заявив, що син генія дозволив йому зберегти мозок для наукових досліджень – навколо цієї його заяви згодом було багато суперечок.

Мозок, який, на подив багатьох, виявився не таким вже й великим, був розділений на 240 частин, які зберігалися в будинку Харві в банках з формальдегідом.

Частина фрагментів патологоанатом віддав своєму колезі Вільяму Ехрічу, який в результаті передав їх в музей Mutter Museum в Філадельфії. У музеї мозок вченого публічно виставлявся вперше тільки в минулому році, і зараз позичили фрагменти для лондонської експозиції.

Компанію того, що залишилося від Ейнштейна, на виставці "Мозок: розум як матерія" складе також фрагмент мозку вбивці Едварда Руллоффа. Він забив до смерті свою дружину і дитину, отруїв зведену сестру і племінницю, але кожного разу виходив з в'язниці за браком доказів.

Руллофф був видатним філологом, і навіть коли його засудили до смертної кари в 1871 році за вбивство співробітника магазина в Нью-Йорку, деякі його сучасники пропонували зберегти йому життя, щоб він міг продовжити займатися наукою. Його мозок до цих пір вважається одним з найбільших в світі.

На виставці покажуть і фрагменти мозку суфражистки Хелен Гарденер, яка заповіла його науці для спростування гендерних теорій, а також сіра речовина мозку древнього єгиптянина.

"Мозок показує, як самий вразливий наш орган може стати об'єктом надій, страхів, віри і розчарування сучасного суспільства, а також основою для розвитку самих складних технологій", - сказав запрошений куратор Wellcome Collection Маріус Квінт.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3330
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація