Влада Іраку хоче перепоховати Саддама Хусейна

Дата публікації
Перегляди
1220
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Влада Іраку хоче перепоховати Саддама Хусейна

Навіть мертвий і похований Саддам Хусейн є небезпечним для нової влади Іраку / Фото: Lenta.ru

Офіційний Багдад стурбований масовим паломництвом до могили колишнього диктатора.

Уряд Іраку направив родичам страченого екс-президента Саддама Хусейна офіційний лист із вимогою закрити могилу покійного для відвідувань. Крім того, їм наказано перепоховати останки страченого лідера.

На цей крок влади країни пішла, аби покласти край масовому паломництву до могили Хусейна.

"У листі сказано, що нам слід закрити доступ до могили і знайти місце для перепоховання", - підтвердив інформацію глава клану аль-Бу Насир, до якого належав страчений президент Іраку.

Разом з тим, він повідомив, що губернатор провінції Салах-ад-Дін, де в місті Тікріт знаходиться могила, пообіцяв розібратися з вимогою уряду і по можливості зберегти колишній порядок. Він також зазначив, що з роками потік людей до могили Хусейна тільки збільшується.

Нагадаємо, 20 березня 2003 р., напираючи на наявність у режиму Хуссейна зброї масового ураження коаліція країн на чолі з США почала військове вторгнення в Ірак. Через 43 дні наступальна фаза операції була визнана такою, що відбулася, а іракська армія була розбитою. З цього моменту в республіці почалося партизанське протистояння з військами коаліції, яке доповнювалося терористичними вилазками різних угруповань.

Сам Хуссейн був заарештований американськими військовими 13 грудня 2003 р. в сільському будинку неподалік міста Тікріт. Після суду, який сам ув'язнений сприймав як фарс, він був страчений за злочини проти людяності 30 грудня 2006.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1220
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація