За деякий час Путін буде не в змозі підтримувати агресію

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За деякий час Путін буде не в змозі підтримувати агресію

Колишній американський посол в Україні запевнив, що ні США, ані ЄС не скасують санкції проти Росії.

Екс-посол США в Україні Джон Гербс розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ТСН про велику небезпеку для президента РФ Володимира Путіна через військові дії на Донбасі та про ставлення світових лідерів до конфлікту.

- Пане посол, як би ви охарактеризували ті події, які зараз відбуваються в Мар'їнці?

- Із самого початку домовленості про припинення вогню в лютому 2015 року порушуються Кремлем та його ставлениками на Донбасі. Навіть до останнього наступу на Мар'їнку з початку домовленостей про припинення вогню загинуло більше 100 українських солдат.

Отже, зараз це порушення стало дещо більшим. Ми не знаємо, чи є це прелюдією до більшого наступу. Я ставлюся до цього припущення з певним скепсисом, оскільки є велика небезпека для Путіна, що в разі натиску на Україну, він зіштовхнеться з більшими жертвами і також продемонструє навіть для тих у Європі, хто заплющував очі на факт російської агресії в Україні, що це таки відбувається. І наступний наріжний момент - він намагається чинити додатковий тиск на уряд у Києві. Чи є шанси, що санкції будуть розширені? Я би хотів побачити це. Я скептично налаштований з цього приводу.

- Ми багато говорили про посилення санкцій щодо Росії. Наскільки можливо після зустрічей "Великої Сімки", що вони будуть жорсткішими?

- Я б залюбки подивився на це, але також є скептиком в цьому питанні. Я впевнений, що європейці збережуть санкції – вони не можуть бути полегшені або скасовані з огляду на той факт, що Кремль продовжує чинити агресію проти України. Але я скептично ставлюся до того, що вони (санкції – НП) будуть посилені.

-Як щодо США?

- Сполучені Штати не послаблять санкцій. Я думаю, американська сторона спробує узгодити санкції разом з Європою. Без цього, я не думаю, що Сполучені Штати розширять санкції.

- Було дуже багато розмов щодо майбутнього наступу російських військ на українську територію. Багато джерел вказували на те, що він розпочнеться одразу після Дня перемоги. Були розмови, що він не почнеться раніше саміту в Брюсселі наприкінці червня або навіть до вересня до початку Генасамблеї ООН.

- Я думаю, що за деякий час Путін буде не в змозі підтримувати свою агресію – його економіка слабшає, люди в Росії не захочуть, щоб російські солдати воювали в Україні та відчувати жах, коли повертаються їхні тіла. З часом підвищиться тиск на самого Путіна з боку суспільства. Я не знаю, чи змінить Обама свою думку щодо надання Україні зброї, але я впевнений, що наступний президент США зробить це. Я погоджуюсь, що на це дуже довго чекати, але українці добре воюють і без американської зброї… Я глибоко впевнений, що США мали би надати Україні зброю. Думаю, що Конгрес зможе вплинути на президента. Але я думаю, можливо президент зрозуміє, що в деяких моментах його політика має великі помилки. З точки зору історії він виглядає дуже слабким через його "умиротворення" Кремля.

Розмовляла кореспондент ТСН Наталка Пісня

Наступна публікація