Перейти до змісту
Клуб "Промам"

Клуб "Промам"

Марина Фролова продовжує турбуватися про психічне здоров'я успішних неодружених чоловіків віку 40+.

З назви колонки може здатися, що зараз йтиметься про материнство та про дітей. Ні. Йтиметься про травмованих (психологічно) дорослих самців. Як люблять говорити психологи, у таких не відбулося розділення з матір'ю навіть в 40-50 років, і вони досі співзалежні. Про них ще жартують: "вічно молодий, вічно з мамою".

Людям властиво об'єднуватися в різні клуби. Я була в минулі роки в клубі завидних наречених-невдах, який організувала власниця одного шлюбного агентства. Правда, він майже розпався. На відміну від знайомих старих холостяків, які вже зневірилися знайти собі жінку для довгих стосунків (з короткостроковими у них справи набагато кращі), наречені практично всі при чоловіках або заміжні. Навіть організатор знайшла собі араба-мільйонера, живе в красивій арабській країні, літає з ним планетою, купує собі сукні за його рахунок і судиться з колишнім чоловіком.

Раніше про клуб старих холостяків 40+, з яким мені довелося познайомитися пару років тому, я також розповідала. Кожен персонаж там – це тема для окремої глави дисертації психотерапевта або психіатра. З цими успішними чоловіками з різних країн я спілкуюся дотепер. В їхньому житті за минулі роки нічого не змінилося: сайти знайомств, робота, польоти світом і екзистенціальний біль в душі "я завжди буду одинаком". Вони люблять згадувати про маму, але, зазвичай, вона живе в іншій країні і бачать вони її не так часто. І не телефонують їй щодня.

Але нещодавно я виявила нове співтовариство, до якого належать в основному успішні неодружені чоловіки. Об'єднує їх одна загальна знаменна – їх улюблена мама. Назва клубу "Промам". Уявіть собі дорослого, статевозрілого самця, часто за 40, з м'язами, любителя ранкових пробіжок, дорогим авто. Хоча коли говориш "мама", перед очима постає образ ботана-айтівця або старого алкоголіка. Члени клубу любителів мам від улюбленої мами відірватися не можуть. Вона найблища, навіть занадто близька людина в їхньому житті. Фото з немолодою жінкою в обіймах, – це перше, що ви бачите, відкриваючи сторінку в соцмережі. Їхня мама – це перше, про що вони починають розповідати під час знайомства. Я впевнена, що, коли вони зустрічаються десь, насамперед починають говорити не про політику і долю країни, не про бізнес – адже в тому клубі, що я знаю, дуже багато відомих і статусних чоловіків, про яких пишуть в ЗМІ, а своїх стареньких матерів.

Я, до речі, зустрічала на сайтах знайомств фото чоловіка з літньою мамою на юзерпіці. Це все могло б бути дуже смішно, якби не було так сумно.

Такі чоловіки живуть з нею часто поруч. Іноді в одному під'їзді (котлетки, борщі, випрасувані сорочки), а іноді зовсім поруч в одному і тому ж місті.

Нещодавно спостерігала такого чоловіка в соціальній мережі.

– Мамо, ти пам'ятаєш, як ми голодували, коли батько покинув нас, і ти з двома дітьми не спала ночами, штопала наш одяг? – написав один з них в соціальній мережі. Він не дуже молодий мільйонер, "наголодувавший" вже до 20 років родича заступника очіьника області, директорство заводу і до 30 років став депутатом і який балотувався у мери рідного міста. Мама у нього досить ще молода, але пухка жінка, вигляд має досить не доглянутий і поганий, як для свого статусу і місця сина в суспільстві. Мабуть, любов виявляється лише на словах, а не у матеріальній допомозі.

– Ти пам'ятаєш, як я в твоїй в'язаній жилетці з нашого селища міського типу, де ти працювала на заводі, поїхав у 14 років підкорювати Лондон? пише той самий хлопець під іншим фото своєї літньої мами. Їхнє фото з обіймами – це перше, що ти бачиш на сторінці в його соцмережі. І дякує їй за те, що вона вірила в нього, і ось він у свої сорок років є успішним, неодруженим і мама поки ще жива.

Перепост запису зробив такий самий член цього клубу. Той самий вік, ті самі дипломи, проблеми в особистому житті, точніше, воно кипить, але скоро 50, а єдину на жодному сайті знайомств так і не зустрілв. Благонадійна сім'я, батьки досі у шлюбі, молодший брат із дітьми та дружиною, і тільки в цього старого холостяка, який з колишніми дружить, тому що треба ж з кимось ділитися історіями про своє чергове нещасне кохання. Перше, що ти бачиш, коли заходиш на його сторінку в соцмережі, – це його фото з літньою радянського типажу жінкою. Дивує, до речі, що чоловіки начебто при грошах, літають світом, цілком космополіти, так от за зовнішністю коханої жінки не стежать, не вкладають в неї сили і гроші. Це відгомони пострадянської імперії. На території колишнього СРСР практично неможливо зустріти аристократичну і з гарною усмішкою жінку 60+ (на відміну від старої Європи та США).

Трагедія членів клубу "Промам" також у тому, що мама скоро покине цей світ, а її син залишиться зовсім сам. Ймовірно, збожеволіє або буде ходити на могилу мами кожен день "поговорити". Такі випадки відомі. А, може, варто було почати ходити до психотерапевта, аби фінал не був трагічним і вчасно подорослішати? І маму теж відвести до лікаря. Тому що психічно здорова жінка, ходячи на обох ногах, у віці від 60 до 80 років легко знайде собі чоловіка навіть в Україні, де цього року 20 жінок на одного. Я знаю, про що кажу. Я бачу свою 80-річну маму та її подружок 60+.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин