Зима - час робити пілінги

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Щоб шкіра якомога довше зберігала молодість і красу, косметологи радять робити пілінги. Однак пілінги відрізняються один від одного, і не зайвим буде навчитися розбиратися в різних видах цієї процедури.

Пілінг обличчя – це відлущування верхнього ороговілого шару шкіри для покращення зовнішнього стану шкіри. За допомогою пілінгів можна відновити рівний і здоровий колір шкіри, згладити зморшки, вирівняти шкіру і звузити пори, позбутися рубців і акне.

Існують декілька видів пілінгів.

Поверхневі. Це найбільш щадний вид пілінгу обличчя. Він виконується для того, щоб шкіра мала доглянутий вигляд і довше зберігала молодість. Під час пілінгу використовуються м'які засоби: скраби, маски, гомажі і т. д. При цьому гомаж рекомендують для сухої шкіри, всі інші засоби підійдуть для інших типів шкіри. Виконувати поверхневий пілінг рекомендується регулярно не частіше ніж раз на 7-10 днів. Після пілінгу рекомендується зробити зволожувальну маску.

Увага! Гранули для пілінгу обличчя краще не використовувати, оскільки вони травмують клітини епідермісу.

Поверхнево-серединні. До них можна зарахувати пілінги з застосуванням фруктових кислот (AHA). Зазвичай, вміст кислотності в засобах для такого виду пілінгів не перевищує 25-60%, тому поверхнево-серединний пілінг не викликає відшарування епідермісу, в той час як кислоти проникають глибоко в шкіру, впливають на меланін, завдяки чому очищають пори і освітлюють обличчя. Якщо поверхневі пілінги можна робити вдома, то такі виробляються в косметичних салонах і кабінетах. Такий пілінг добре освітлює обличчя, прибирає локальні висипання у людей з проблемною шкірою. Його можна використовувати в літній період, але не тоді, коли ви їдете на море, і обов'язково із застосуванням SPF-фактора (мінімум 50). Поверхнево-серединний пілінг рекомендується робити курсом 1-2 разів на тиждень. На час проходження курсу пілінгу обов'язково потрібно користуватися сонцезахисним кремом, навіть в неспекотний сезон.

Серединні. Такі пілінги необхідно робити в осінньо-зимовий період. Шкіра оновлюється і освітлюється, відбувається антиейдж-терапія, тобто обличчя омолоджується. Для кращого омолоджувального ефекту після декількох серединних пілінгів краще провести курс масажу. Якщо є невеликі шрами, висипання або акне, серединний пілінг використовується для лікування. Такий пілінг можна робити одразу після чищення обличчя. Однак важливо знати, що протягом 2-3 днів після серединного пілінгу епідермальний шар відлущується (як ніби обгоріла шкіра облазить після засмаги). Це має не дуже естетичний вигляд, але процедура дуже ефективна. Серединні пілінги бувають з aha-кислотами, але більш високої кислотності, ніж поверхнево-серединні пілінги, а бувають механічні з водоростями, але теж із застосуванням невеликої кількості aha-кислот.

Увага! Бажано для серединного пілінгу не використовувати ретиноєвої кислоти. Вони добре очищають епідермальний шар шкіри, але є токсичними, на відміну від фруктових кислот.

Серединно-глибинні. Це більш потужні пілінги, ніж просто серединні, із застосуванням більш високого відсотка фруктових кислот. За такої процедури ще активніше відшаровується епідерміс, більш товстим шаром або спочатку одним шаром, потім другим. Серединно-глибинний пілінг виконується за потребою, і його має рекомендувати косметолог.

Глибинні пілінги. Такий вид пілінгів проводиться в лікарні під наркозом. При цьому застосовуються кислоти з дуже високим рівнем концентрації, або спеціальні апарати, що зрізують шар епідермісу. Глибинні пілінги виконують після опіків або в інших випадках, коли необхідно вирівняти шкіру обличчя. Глибинний пілінг – досить жорстка і важка процедура з тривалим процесом реабілітації. Тому замість одного глибинного пілінгу краще з тією ж метою зробити кілька серединних.

Увага! Після глибокого пілінгу шкіра помітно молодшає, однак стає помітний контраст між шкірою обличчя і шиєю та зоною декольте.

Дуже важливий момент – догляд за шкірою після пілінгу. Можна зіпсувати шкіру, якщо після курсу процедур більше нічого зі шкірою не робити. Обов'язково слід використовувати які-небудь сироватки або ампули глибокого зволоження, пройти курс масажу або просто кілька масажів – все це з метою живлення, зволоження та відновлення шкірно-сального балансу.

Крім обличчя, пілінги ефективно робляться на спині, особливо якщо там є дрібні шрами або висип. В цьому випадку добре працюють серединний або серединно-глибинний пілінги. Це досить некомфортна та болюча процедура, але вона дуже добре вирівнює шкіру спини.

Дякуємо за консультацію косметологу "Студії молодості" Чернявській Олександрі, studiamolodosti.com.ua.

Тетяна Корякіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції