Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що таке хімічний пілінг

Слово "пілінг" – похідне від англійського "peel", що перекладається як "шкребти, знімати шкірку". Але не лякайтеся, косметолог нічого такого під час процедури не робить. То як очищується шкіра обличчя? З якого віку можна проводити хімічний пілінг і чого варто остерігатися? Нас консультує лікар-дерматолог, методист Академії Наукової Краси Юлія Копецька.

Що таке пілінг?

Інше ім'я пілінгу – ексфоліація – видалення верхнього шару шкіри, точніше її відмерлих клітин. Тих самих, які псують зовнішню картинку: погіршують колір обличчя, сповільнюють проникнення поживних речовин до глибоких шарів епідермісу, знижують загальний тонус шкіри. Прагнучи позбутися від цього вантажу, косметологи пропонують проведення пілінгу, який може бути:

  • хімічним (використовуються різні кислоти);

  • ферментним (застосовуються рослинні ферменти протеази);

  • механічним (використовуються скраби, які містять дрібні абразивні частинки, підходить для домашнього догляду);

  • лазерним (апаратна процедура із застосуванням лазера);

  • ультразвуковим (апаратна процедура із застосуванням ультразвукового апарату).

Які проблеми вирішує?

Незалежно від способу впливу на шкіру, всі види пілінгу вимагають одного – видалення ороговілого шару шкіри з його віковою гіперпігментацією, веснянками, рубцями після акне, нерівностями після демодекозу та гіперкератозу. В результаті відкривається шар молодої сяйної шкіри, зменшуються пори, пом'якшуються шкірні покриви. Ба більше, ексфоліація стимулює поділ клітин базального шару шкіри, завдяки чому поліпшується синтез колагенів, загальний тонус шкіри, вона стає більш молодою, пружною, здоровою. Втім, пілінг рідко застосовується як самостійна процедура. Найчастіше його використовують як підготовку для проведення основних омолоджувальних процедур.

Что такое химический пилинг
Getty Images/Fotobank

Різновиди хімічного пілінгу

Найпопулярнішим видом ексфоліації на сьогодні вважається хімічний пілінг, який залежно від глибини впливу може бути поверхневим, серединним і глибоким. Перші два можуть проводитися в будь-якому салоні краси (оскільки прості у виконанні, не надто агресивні, тому від косметолога не вимагається наявність медичної освіти). А ось глибокий пілінг діє на шкіру більш агресивно, тому проводиться тільки в умовах стаціонару.

Активна речовина

Для проведення поверхневих і серединних пілінгів найчастіше використовуються фруктові кислоти і гліколева (альфагідрокислота). Для глибокого хімічного пілінгу застосовується фенол та трихлороцтова кислота. Втім, вибір активної речовини залежить від особливостей та проблем шкіри, а тому його підбирає косметолог.

З якого віку можна проводити хімічні пілінги?

Основна частина пацієнток, які потребують хімічної ексфоліації, – це жінки після тридцяти років. Їхня шкіра ще молода, але деякі вікові зміни в ній вже відбулися, наприклад, з'явилися перші зморшки, ділянки гіперпігментації, знизився тонус шкіри, погіршився колір обличчя. Хоча проведення пілінгу можливе і в більш ранньому віці, особливо якщо є рубці після акне, веснянки або з'явилися пігментні плями після вагітності, лактації.

У яку пору року найліпше проводити процедуру?

Будь-які процедури з використанням кислот доречні в період найменшої активності сонця, тобто від кінця вересня до кінця квітня. В період активного сонця (травень – вересень) хімічний пілінг проводити не можна, оскільки він може спровокувати появу ще більшої гіперпігментації. Дуже ризикують і жінки, які збираються посеред зими до спекотних країн або на гірськолижні курорти. Якщо вони проводять зимовий пілінг, то за 2 тижні до поїздки необхідно припинити проведення цих процедур.

Протипоказання

Перш ніж почати курс пілінгу, необхідно провести тест на чутливість до активної речовини. Для цього напередодні процедури на внутрішню сторону передпліччя пацієнтки наноситься невелика кількість препарату. Якщо протягом 12 годин з'явилося почервоніння, зуд або інші алергічні реакції – процедура не проводиться.

Як відбувається процедура?

У середньому процедура триває 60 хвилин і складається з п'яти етапів:

  1. Якщо проба на чутливість до кислот минула успішно, косметолог очищує шкіру обличчя спеціально підібраними під її стан засобами: це можуть бути й гіпоалергенні лосьйони для чутливої шкіри, і косметика з антиейдж-компонентами для зрілої шкіри.

  2. Після цього на абсолютно суху шкіру обличчя наноситься эксфоліат, концентрація якого вибирається залежно від проблем шкіри. Зазвичай косметолог починає з низьких концентрацій кислот (8, 10 або 15) і з високим показником рН – 3. З кожною наступною процедурою концентрація кислот збільшується. Так, якщо першого разу використовується 10-процентний розчин кислоти, то вдруге – 20%, втретє – 30% і так до максимальної концентрації - 80%. За поверхнево-серединного пілінгу щоразу знижується і рівень рН, починаючи з 3 і закінчуючи 0,75.

  3. Після нанесення кислоти косметолог залишає її на 2-10 хвилин (залежно від препарату). При цьому пацієнт може відчути легке пощипування і незначне почервоніння, яке дуже швидко зникає після того, як дія кислот нейтралізується спеціальним буферним розчином (лугом). Його завдання – відновити нормальний рівень рН шкіри.

  4. Наступний етап пілінгу – нанесення постпілінгового догляду. Це можуть бути будь-які засоби, що відновлюють цілісність шкірних покривів: активні сироватки, ампульні засоби, заспокійливі маски, креми, які будуть відновлювати кислотність і підвищувати захисні якості шкіри.

  5. Після нанесення постпілінгового догляду косметолог робить легкий масаж або (якщо це маска) залишає препарат на 15-20 хвилин, після чого змивається все зайве і наноситься крем із захисним SPF-фактором.

Чи є побічні ефекти?

Якщо це поверхневий пілінг, то побічних ефектів від процедури практично не буває, хоча можливе легке почервоніння, яке зникає за годину-дві. Якщо ж ексфоліація зачіпає більш глибокі шари шкіри, можливе невелике лущення, яке зазвичай минає за добу. Результат після проведення серединного пілінгу може виявитися більш сильним почервонінням і лущенням, яке за умови правильного догляду минає за 4-5 днів.

Очікуваний ефект від процедури.

Ексфоліацію зазвичай проводять курсами: по 5-10 процедур 1 раз на тиждень. Ефект від пілінгу помітний буквально з перших днів, але найяскравішим він стає після закінчення курсу. Сяяння шкіри зазвичай триває півроку.

Як поводитись після процедури?

Після процедури важливо захищати шкіру від ультрафіолетового випромінювання, яке може спровокувати підвищене утворення пігменту. Тому перед виходом з дому обов'язково наносьте на обличчя креми з SPF-фактором. Якщо це умови міста, достатньо 10, 15 SPF. Якщо ж ви вирушаєте до іншої кліматичної зони, то SPF-фактор повинен бути вищим – 30-50.

Приблизна вартість: від 350 до 800 гривень (якщо процедура має широкий постпілінговий догляд з колагеном, з апаратними методиками або кріотерапією).

Ірина Чорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції