Бактерії знаходять дорогу додому по запаху

Основним орієнтиром для мікроорганізмів є запах, що випускається об'єктами.

Вчені з'ясували, як бактерії знаходять потрібні їм цілі, наприклад оптимальні місця проживання. На думку дослідників, основним орієнтиром для мікроорганізмів є запах, що випускається об'єктами. Свої результати вчені опублікували в журналі Science Signaling. Коротко робота описана в журналі ScienceNOW.

Дослідники протягом семи років аналізували геноми 450 груп бактерій і архей (одноклітинних організмів, що не мають ядра, які генетично знаходяться однаково далеко як від бактерій, так і від ядерних організмів). Вчені з'ясували, що в ДНК більше половини з досліджених мікроорганізмів (точно - 245) містяться гени, необхідні для хемотаксису - руху у напрямку градієнта хімічних речовин.

"Гени хемотаксису" включають гени рецепторів, що сприймають ті чи інші хімічні речовини, а також гени, що регулюють роботу білків, відповідальних за рух мікроорганізмів. Крім того, в процесі хемотаксису задіяно безліч допоміжних білків. У загальній складності фахівці виділили 19 різних систем хемотаксису на підставі задіяних у процесі білків.

Результати генетичного аналізу дозволили вченим зробити деякі висновки щодо еволюції хемотаксису у мікроорганізмів. На думку авторів, перші хемотактичні системи виникли у бактерій вже після їх розділення з археями і ядерними організмами. Пізніше археї "запозичили" у бактерій відповідні гени.

Нещодавно відомий дослідник Крейг Вентер оголосив про завершення одного з етапів своєї роботи, присвяченої створенню бактерії з мінімальним геномом, тобто геномом, який містить тільки найнеобхідніші для виживання мікроорганізму гени, видалення кожного з яких неминуче призведе до його смерті. Поки Вентеру не вдалося отримати такий мікроорганізм, але зате він зміг створити бактерію з повністю синтетичним геномом.

Читайте також:

Учені: поцілунок матері захищає немовля від хвороб

Жіночою косметикою можна забальзамувати трупи

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: