Британські вчені створили штучну сперму

Протягом десяти років медицина може отримати перший дієвий засіб для боротьби з чоловічим безпліддям.

Вчені з Університету Ньюкасла оголосили, що їм вдалося виростити людські сперматозоїди зі стволових клітин.

Першою реакцією на британський експеримент стала думка про те, що наближається ера, коли чоловік буде не потрібний для зачаття дитини. Але науковці запевняють, що це не так. На їхню думку, ця технологія допоможе в розробці нових методів лікування чоловічого безпліддя.

"З ембріональних стволових клітин ми відокремили ті, які володіли характеристиками сперматозоїдів на ранньому етапі розвитку. Деякі з них розділилися і потім перетворилися на щось, схоже на сперматозоїдів. Вони почали подовжуватися і випускати хвостик", - розповів керівник дослідження, фахівець зі стволових клітин Карим Найєрніа.

Втім, деякі експерти вже поставили під сумнів результати дослідження. Викладач андрології з університету Шеффілда Аллан Пейсі стверджує, що клітки, отримані колективом професори Найєрніа, не можна називати сперматозоїдами.

"Потрібно подивитися, чи може бути запліднена яйцеклітина. Ми можемо перевірити це експериментально. При зустрічі сперматозоїда з яйцеклітиною і злитті хромосом відбувається низка послідовних подій. Я хотів би постежити за ними. Це і стане найважливішим доказом того, що отримане дійсно є спермою", - заявив Пейсі.

Водночас поки що сперма, отримана в британській лабораторії, не буде використана для запліднення яйцеклітин, оскільки клітки, вирощені повністю в штучному середовищі, можуть призвести до змін ДНК, і дитина може народитися з серйозними дефектами, пише La Repubblica.

Проте дослідження в даній області триватимуть, і, можливо, через 5-10 років штучно створені сперматозоїди будуть достатньо безпечними, щоб їх можна було використовувати при вирішенні проблем безпліддя.

Раніше вченим вдалося таким же чином створити сперматозоїдів миші і навіть породити за їх допомогою мишеня.

Читайте також:

Учені порахували, що сексу вже 365 мільйонів років

Через непальський гриб, який лікує імпотенцію, загинули дев’ять людей

Скандальний лікар з Кіпру таємно клонував 14 людських ембріонів

Сліпоту та глухоту лікуватимуть стовбурові клітини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: