ДНК-аналіз розкрив "прокляття Рюриковичів"

Через проведення ДНК-експертизи антропологи встановили, що князі династії Рюриковичів страждали на спадкову хворобу.

Київський князь Ярослав Мудрий, галицький князь Ярослав Осмомисл із династії Рюриковичів страждали на хворобу Пертеса, котра спричиняє кульгавість.

Цю хворобу Рюриковичі успадкували від спільного пращура – хрестителя Київської Русі Володимира Великого. А встановили це українські антропологи та археологи завдяки використанню новітніх технологій, таких як ДНК-експертиза, тобто вивчення на генетичному рівні "родинної пам’яті" династії.

Міграція патогенних аутосом Пертеса розпочалася з Ярослава Мудрого та його рідної сестри – Прямислави. Внаслідок міждинастичних шлюбів, "прокляття Рюриковичів" помандрувало всіма "гілками" цього князівського роду, поширилось на династії угорських і польських королів. Ці дані українські та угорські науковці наводять, посилаючись на експертизи ДНК кістяків із княжих поховань Чернігова, Кракова та угорського містечка Тихань (де поховано доньку Ярослава Мудрого – угорську королеву Анастасію).

Наразі українські науковці досліджують ДНК кістяків, які знаходяться у саркофазі у храмі Святої Софії Київської.

Керівник проекту, історик Надія Никитенко повідомила журналістам, що експертиза дозволить встановити, чи справді у саркофазі поховано князя Ярослава Мудрого та його дружину, а також – відстежити генеалогічну лінію Рюриковичів. Адже довкола династії Рюриковичів (або Рюриків) досі точаться суперечки.

Так, європейські і російські вчені стверджують, що Рюриковичі походять від данської династії Скьольдунгів; українці ж упевнені, що Рюрики – слов’яни, "розбавлені" варягами. За словами дослідниці у галузі генеалогії Тетяни Лютої, ДНК-експертиза, обстеження кістяків чоловіків з роду Рюриковичів та вивчення літописів підтверджують українську версію.

"Це люди півночі! Група військових людей із зброєю, які були при князі, тобто – дружина. Враховуючи генеалогічні зв’язки, династичні шлюби є люди, які є конкретними Чернігівськими Рюриковичами, Київським престолом, або іншими князівствами, які розпадаються в окремі князівства. Джерело ДНК Рюриковичів – це, безперечно, поховання Івана Грозного. Абсолютно точно визначено, що і він, і нащадок, якого він, як відомо, убив... Таким чином, Рюриковичі на російському престолі перестають сидіти", – розповіла Люта.

А отже, за словами історика, княжа, царська "гілка" Рюриковичів на теренах сучасних Росії та України переривається. Натомість, західні гілки Рюриків успішно розвиваються, і досі серед королівських і дворянських родів Європи при проведенні ДНК експертизи можна знайти "хромосому Рюриковичів", яка, серед іншого, дається взнаки у вигляді кульгавості у чоловіків.

Читайте також:

Історики з'ясували: Софію Київську заснував не Ярослав, а Володимир

У Києві відкрили гробницю Ярослава Мудрого, щоб вивчити його ДНК

У Сибіру виявили новий вид людей

В Єрусалимі розкопали стіну царя Соломона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: