Медики перемогли хворобу Альцгеймера

Здійснено прорив у вивченні хвороби Альцгеймера, яка руйнує людський мозок і раніше вважалася невиліковною. Очікується, що ліки від недуги будуть створені вже за 5 років.

Австралійські вчені здійснили прорив у вивченні хвороби Альцгеймера. В основу методу лікування лягли досягнення генної інженерії. Передбачається, що через п'ять років будуть створені ліки від цієї недуги.

Суть експерименту, проведеного на мишах, полягає у взаємодії білків, імплантованих у мозок піддослідного.

"Однією з базових причин захворювання є відкладення білка, що входить до складу амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера. Тому ми спробували впливати на ген, що кодує білок", - пояснив автор наукової роботи Юрген Гоц.

В результаті проведеного експерименту жоден гризун не загинув. Більше того, всі піддослідні зберегли тверду пам'ять.

"Відкриття дарує надію і тим, хто вже страждає на цю хворобу. Гадаю, що, рухаючись у цьому напрямку, вже через п'ять років будуть знайдені ліки, які врятують життя мільйонів людей", - додав професор Гоц.

За його словами, причини, з яких людський мозок починає руйнуватися, досі науці не відомі. Але вчені припускають, що деякі випадки безпосередньо пов'язані з генетичними чинниками.

Хвороба Альцгеймера, вперше описана в 1906 році німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером, вважається недугою людей похилого віку. Зазвичай вона виявляється у людей, старших 65 років.

Такі хворі страждають на втрату пам'яті, дратівливість і агресивність. Середня тривалість життя після встановлення діагнозу становить близько семи років. Менше 3% хворих живуть більше 14 років.

Читайте також:

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

До 2030 року у світі буде 66 мільйонів недоумкуватих

Тривалий сон збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Тривалість життя людини можна визначити за її обличчям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: