NASA запустить ліфт у відкритий космос

Дата публікації
Перегляди
6187
Поділитись:
WhatsApp
Viber
NASA запустить ліфт у відкритий космос

У космос можна буде відправитися на ліфті / Фото: NASA

"Космічний ліфт" являтиме собою стрічку, один кінець якої приєднуватиметься до поверхні Землі, а інший знаходиметься на орбіті в космосі (на висоті 100 000 км)

Космічне агентство NASA і космічний центр Джонсона за допомогою нанотрубок хочуть побудувати "космічний ліфт", щоб полегшити дослідження космічного простору.

Як відомо, нанотрубки характеризуються високою жорсткістю, і тому матеріали на їх основі можуть витіснити більшість сучасних аероконструкціонних матеріалів.

За словами дослідників, композити на основі нанотрубок дозволять зменшити вагу сучасних космічних апаратів майже вдвічі.

"Космічний ліфт" представлятиме собою стрічку, один кінець якої приєднаний до поверхні Землі, а інший знаходиметься на орбіті в космосі (на висоті 100 000 км).

Читайте: NASA почне вирощувати в космосі картоплю

Гравітаційне тяжіння нижнього кінця стрічки компенсується силою, викликаною доцентровим прискоренням верхнього кінця. Таким чином стрічка постійно знаходиться в натягнутому стані.

Змінюючи довжину стрічки, можна досягати різних орбіт. Космічна капсула, що містить корисний вантаж, буде пересуватися уздовж стрічки.

Для початкового старту капсули буде потрібно зусилля, але, як тільки вона буде наближатися до кінця, її швидкість буде збільшуватися через доцентрове прискорення всієї системи.

На кінцевій станції, якщо це необхідно, капсула від'єднається від ліфта і вийде у відкритий космос.

Швидкість капсули при цьому буде становити 11 км/с. Цієї швидкості буде достатньо для того, щоб почати подорож до Марса та інших планет.

За словами науковців, вантажопідйомність ліфта може сягати 100 тонн, що дозволить будувати на орбіті великі колонії і орбітальні станції.

Читайте також:

Астрономи знайшли джерело космічного випромінювання

Новий надсучасний марсохід Curiosity наближається до Червоної планети

Астронавт зіграв в бейсбол у космосі (відео)

У Сонячній системі знайдено сліди загубленої планети-гіганта

NASA запустить ліфт у відкритий космос

NASA запустить ліфт у відкритий космос
Наступна публікація