Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сонячній системі знайдено сліди загубленої планети-гіганта

Планета розміром з Уран була присутня в Сонячній системі, коли останній було всього 600 мільйонів років від народження.

Американські вчені з Південно-Західного дослідницького інституту вважають, що в ранній Сонячній системі могло бути на одну планету-гіганта більше, ніж є зараз.

Команда вчених під керівництвом Девіда Несворни прийшла до висновку, що наша Сонячна система могла "відмовитися" від однієї з планет-гігантів, що врятувало Землю.

Аналіз пояса Койпера і місячних кратерів показує, що коли Сонячній системі було близько 600 млн. років, орбіти планет-гігантів стали нестійкими.

Це призвело до того, що вони і малі тіла виявилися роз'єднані величезними відстанями. Одні пішли за орбіту Нептуна, а інші наблизилися до Сонця, випавши метеоритними дощами на планети земної групи і Місяць.

Читайте: Hubble зафіксував загадковий палаючий диск навколо чорної діри (відео)

Гігантські планети теж зрушили, говорять астрономи. Юпітер, приміром, змістився всередину Сонячної системи, видавивши назовні велику групу малих тіл.

Ця модель, проте, виглядає незадовільною. Повільна зміна орбіти Юпітера, а саме цього слід було очікувати в результаті взаємодії гіганта з малими тілами, додало б занадто великого імпульсу орбітам планет земної групи, в результаті чого рівновагу внутрішньої Сонячної системи було б порушено, і Земля зіткнулася б з Марсом чи Венерою.

"Колеги придумали хитрий спосіб обійти цю проблему. Вони припустили, що орбіта Юпітера змінилася швидко, коли він відсунувся від Урана або Нептуна в епоху динамічної нестійкості у зовнішній Сонячній системі", - сказав Несворни.

Проте моделювання гіпотези "стрибка Юпітера", проведене спеціалістом, призвело до несподіваних результатів - Уран або Нептун всякий раз виявлялися викинутими з Сонячної системи.

Це спонукало вчених припустити існування в ранній Сонячній системі п'ятої планети-гіганта з такою ж масою, як у Урана або Нептуна.

Введення цієї планети в моделювання дозволило б зняти проблему – під час стрибку Юпітера вона нас залишала, а орбіти планет земної групи залишалися недоторканими.

Читайте також:

У космосі знайшли "чисті" хмари водню з часів народження Всесвіту

На Україну можуть звалитися уламки російської космічної станції

Астрофізики розкрили таємницю магнітного поля на Місяці

Астрономи вигадали новий спосіб пошуку інопланетян

Залиште свій коментар

Вибір редакції