На Україну можуть звалитися уламки російської космічної станції

На територію України можуть впасти уламки міжпланетної станції "Фобос-Ґрунт", запуск якої зазнав поразки.

Уламки російської міжпланетної станції "Фобос-Ґрунт" можуть впасти на території багатьох країн світу: США, Китаю, Африки, Близького Сходу, низки європейських країн, Австралії, Японії, України і РФ,

Про це повідомив російський балістик на умовах анонімності. За його словами, це може відбутися 3 грудня, якщо не вдасться запустити двигуни станції.

"Якщо не вдасться запустити двигуни, це буде некерований спуск. Але водночас його не можна назвати неконтрольованим: до дати сходу космічного апарата з орбіти - а це початок грудня - балістики Росії, США та Європи достатньо точно зможуть позначити район входу в атмосферу і передбачувані райони падіння незгорілих фрагментів", - сказав він.

Читайте: Україна запустить власний супутник на Місяць

Згідно з даними, опублікованими на одному із сайтів стеження за супутниками Visual SAT, список країн, над якими проходить траса польоту "Фобос-Ґрунт", дуже великий. Зокрема, це США, Іспанія, Франція Італія, Китай, Близький Схід, Австралія, Україна, Казахстан, Росія.

На питання, де може увійти в атмосферу "Фобос-Ґрунт", балістик відповів: "Орбіта його польоту щодня знижується приблизно на два кілометри. З кожною годиною даних набирається все більше, тому до розрахункового часу падіння ми будемо знати район досить точно", - зазначив він.

За його словами, розрахунки місця входу в атмосферу космічного сміття робляться під час так званих тестових кампаній.

"Фобос-Ґрунт", запущений 9 листопада українською ракетою Зеніт-2SБ, не вдалося вивести на потрібну орбіту через збій у системі управління.

Нагадаємо, що автоматична міжпланетна станція "Фобос-Ґрунт" призначена для вивчення супутника Марса - Фобоса, зокрема, для збору ґрунту з його поверхні.

Це перша спроба російських учених відправити в космос міжпланетний зонд за останні 15 років. Попередня не вдалася: апарат Марс-96 не вийшов на орбіту і впав в океан у 1996 році.

Читайте також:

У космосі знайшли "чисті" хмари водню з часів народження Всесвіту

Науковці довели існування привидів Теорією відносності

Астрофізики розкрили таємницю магнітного поля на Місяці

Світові залишилося 5 років, щоб уникнути катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: