Створено потяг-літак на повітряній подушці (відео)

Японці створили гібрид потяга та літака, який ковзає на невеликій відстані над землею за рахунок повітряної подушки.

У Японії винайшли високошвидкісний локомотив, який завдяки наявності крил і пропелера ширяє над шляхами – фактично, це гібрид потяга та літака. Винахід учених з Університету Тохоку ковзає на невеликій відстані над землею за рахунок повітряної подушки.

Оскільки апарат не входить в зіткнення з наземними об'єктами, він не піддається тертю, яке би уповільнювало його швидкість, і тому здатний розвивати більш високу швидкість при меншій витраті енергії.

Але через наявність крил він схильний до постійних змін свого положення в просторі, розгойдування в подовжній і поперечній площинах, а це неприпустимо: днище машини повинно залишатися паралельним до землі.

Машина оснащена керованою комп'ютером системою корегування положення в просторі, яка покликана компенсувати всі виникаючі при русі нахили. Але оскільки ця система повністю поки не налагоджена, в ході випробувань диво техніки час від часу злегка зачіпає поверхню.

Даний локомотив став вже не першим залізничним рухомим складом, розробленим на принципах руху на повітряній подушці. Наприклад, потяг Maglev оснащений потужними електромагнітами, які утримують його на деякій відстані від шляхів, що також дозволяє йому не торкатися рейок. Основна проблема останнього в тому, що доводиться витрачати дуже багато енергії для подолання опору потужних повітряних потоків, що виникають між потягом і верхньою частиною шляху.

Але винайдений японцями "потяг-літак", навпаки, спирається на ці повітряні потоки, які допомагають йому рухатися вперед.

Японські вчені використовують свій винахід у наукових цілях - вони розглядають його як динамічну модель, поведінка якої дозволить їм зрозуміти принципи дії інших аналогічних машин. Поки вони виготовили лише "потяг-літак" на дистанційному управлінні, але наступним етапом їхньої роботи стане створення машини, керованої людиною, яка зі швидкістю 200 км / год буде курсувати по бетонному жолобу, сконструйованому так, щоб локомотив не перекинувся і не втратив управління.

А в перспективі японські фахівці мають намір побудувати на цьому принципі велику систему приміського залізничного транспорту Aero Train.

Читайте також:

Канадці створили літак, який в польоті махає крилами (відео)

Вчені створили авто, яким можна керувати силою думки

Вчені створили робота-рибу, здатного швидко рухатися під водою

У Китаї запустили перший потяг, який заправляється воднем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: