У США знайшли унікальні скарби іспанців XVI століття

Серед знайдених артефактів скляні намистини, залізні інструменти, а також латунні і срібні прикраси, датовані серединою XVI століття.

На місці колишнього індіанської селища в штаті Джорджія (США) археологи знайшли скарби іспанців XVI століття.

Судячи з цього відкриття, експедиція конкістадора Ернандо де Сото 1539-1541 років сильно відхилилася від того курсу, який їй приписують історики.

Співробітники Фернбенковського музею природної історії Атланти знайшли скляні намистини, залізні інструменти, а також латунні і срібні прикраси, датовані серединою XVI століття, хоча шукали сліди іншої іспанської експедиції, здійсненої в XVII столітті.

Ніхто не очікував, що де Сото, який прямував з Флориди до Міссурі, відхилився так сильно на схід.

"Для індіанців півдня Північної Америки того часу скляні намистинки і залізні інструменти повинні були здаватися чимось на зразок "айфонів", - зазначає керівник проекту Денніс Блентон.

За його словами, вони не знали цих матеріалів. До того ж артефакти мали такі відтінки синього і червоного, які ще не зустрічалися індіанцям раніше

Це найбагатша колекція іспанських артефактів XVI століття, знайдена на території США за межами Флориди.

Судячи з усього, конкістадори обміняли свої речі на їжу, інформацію, право на вільний прохід по землях племені (швидше за все, це були ічісі) і, можливо, жіночу компанію. Принаймні зазвичай їм потрібно саме це, вважають археологи.

Крім того, виявлено залишки великої споруди, яка мала критий соломою дах у формі піраміди.

Його оточував рів, а в центрі будинку знаходилося велике вогнище. Ймовірно, спорудження служило місцем проведення обрядів або храмом.

Судячи з іспанським записів, де Сото зупинявся там 30 березня - 2 квітня 1540 року. Його загін складався більш ніж з шестисот людей; в обозі було кілька сотень свиней та коней, яких індіанці ніколи не бачили.

Час від часу де Сото цим користувався і проголошував себе богом, який спустився з сонця.

Відзначимо, до 1540 чутки про таємничих чужинців вже поширилися досить широко по південному сході Північної Америки.

Свідчень масових вбивств або вандалізму не виявлено: іспанців зустріли привітно. Тим самим індіанці уникли гіркої долі: зазвичай європейці не терпіли відмов.

Як правило, де Сото брав у заручники вождя, поки його вимоги не задовольнялися. Але і при мирному результаті переговорів необхідність годувати ораву прибульців і надавати їм жінок змушувала індіанців спроваджувати дорогих гостей якомога швидше.

Втім, у колекції артефактів може бути й інше пояснення, підкреслює пан Блентон. Їх могли залишити там іспанці, які покинули колонію Айльон.

Це поселення відомо тільки з письмових джерел, і деякі вчені вважають, що воно знаходилося на березі штату Джорджія.

Читайте також:

За місяць на дні Атлантики знайшли два корабля, заповнених сріблом

Британці збираються підняти з дна озера нацистські скарби

В Індії помер чоловік, який розкопав мільярдні скарби у храмі Вішну

У Карибському морі знайшли скарб на мільйони доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: