Усе сучасне людство зародилося на території Ботсвани – вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Homo sapiens з'явилися там близько 200 тисяч років тому.

Колиска усього сучасного людства розташовувалась на території Ботсвани – країни у Південній Африці.

Такого висновку дійшла група вчених на чолі з Ванессою Хейс з Інституту медичних досліджень Гарвана та Університету Сіднея, пише CNN.

"Якийсь час було зрозуміло, що анатомічно сучасні люди з'явилися в Африці приблизно 200 000 років тому. Проте давно дискутували щодо точного місця виникнення та подальшого розповсюдження наших ранніх предків, –сказала Ванесса Гейс. – Ми змогли точно визначити місце, яке ми вважаємо, що це наша батьківщина людини".

Це територія на південь від басейну річки Великого Замбезі, що включає північну Ботсвану та частини Намібії та Зімбабве. Раніше тут був великий регіон із заболоченими рівнинами та озерами, а зараз – пустеля Калахарі.

У дослідженні, опублікованому у журналі Nature, йдеться, що Homo sapiens з'явилися тут близько 200 тисяч років тому і мігрували через 70 тисяч років під впливом зміни клімату. Вчені вважають, що ті люди мігрували двома напрямками – перша хвиля мігрантів вирушила на північний схід, друга – на південний захід. Частина людей залишилася на місці і проживає там донині.

Учені застосували методи генетичної генеалогії, які дозволяють простежити закономірності міграції. Вони проаналізували 200 мітохондріальних геномів, генетичних маркерів материнського походження, взятих у населення, яке сьогодні живе в Намібії та Південно-Африканській Республіці. Порівнюючи геноми, фахівці змогли виділити загального попередника, представники якого присутні і сьогодні. Згідно з ними, усі люди, що проживають в Африці та поза нею, є його спадкоємцями.

Відео "Посадити" родинне дерево: як і де шукати своїх предків

Залиште свій коментар

Вибір редакції