Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Директор NASA виступив за повернення Плутону статусу планети

Він не згоден з критеріями для визначення планет.

Директор американського космічного агентства NASA Джим Брайденстайн виступив за повернення Плутону статусу планети.

Про це повідомляє Forbes.

"Я тут, щоб сказати вам, шо як директор NASA, я вважаю, що Плутон - це планета", - заявив Брайденстайн під час Міжнародного конгресу астронавтики у Вашингтоні 25 жовтня.

2006 року Плутон позбавили статусу дев'ятої планети Сонячної системи, і він став вважатися астрономами просто "карликовою планетою". Це сталося після того, як астроном Майкл Браун відкрив небесне тіло Еріду приблизно таких самих розмірів, як і Плутон. Тож астрономи стали перед вибором - визнати Еріду і низку їй подібних тіл планетами або перевести Плутон в розряд карликових планет. Після довгих суперечок Міжнародний астрономічний союз вирішив позбавити Плутон статусу планети.

Фотогалерея NASA показала нові захоплюючі краєвиди Плутона (3 фото)

Астрономи тоді ж визначили критерії, за якими небесному тілу надавати статус планети – воно має перебувати на орбіті навколо Сонця, воно повинне мати достатню масу, щоб за рахунок самогравітації зберігати сферичну форму, і воно має бути здатним очистити район своєї орбіти від сторонніх небесних тіл. 

"Деякі люди стверджують, що для того, щоб бути планетою, вона повинна очистити свою орбіту навколо Сонця, - сказав директор NASA. - Якщо ми будемо використовувати це визначення, то мали б усі планети перевести у статус карликових, тому що немає планет, які повністю розчищають свою орбіту навколо Сонця". Брайденстайн мав на увазі астероїди, які підходять близько до всіх планет Сонячної системи.

"Я думаю, що це неохайне визначення, - додав Брайденстайн. - Я думаю, що спосіб визначення планети базується на її внутрішній цінності, а не на таких значеннях, як орбітальна динаміка, які постійно змінюються".

Відео Науковці NASA опублікували фото долин у формі серця на Плутоні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції