Вчені довели, що у людей курячі мізки

Вчені заперечили унікальність мізків ссавців. Досліди показали, що мозок людини і птаха має спільне походження і, відповідно, схожу структуру.

Вченим вдалося довести, що мозок людини і птаха має спільне походження. Більше століття нейробіологи вважали, що мозок людей та інших ссавців відрізняється (ймовірно, в кращий бік) від мозку інших тварин, таких як птахи. Ця думка ґрунтувалася частково на доступних відомостях про фізичну структуру неокортексу, регіону головного мозку, що відповідає за комплексну когнітивну поведінку (усвідомлене мислення), який в розвиненому вигляді зустрічається лише у людей.

Але вчені з Каліфорнійського університету (США) виявили область у мозку курки, який займається аналізом слухової інформації і конструктивно схожий з неокортексом ссавців.

"Прийшов кінець ери унікальності ссавців", - заявив Харві Картен, доктор медицини, професор Департаменту неврології Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, провідний автор дослідження.

Мозок ссавців довгий час вважався більш еволюційно розвиненим, ніж мозок інших тварин, частково у зв'язку із значними структурними відмінностями будови передньої частини мозку і неокортексу (зовнішнього шару мозку, що відповідає за усвідомлене мислення).

"Птахи розглядалися як красиві машини, здатні лише на стереотипну поведінку".

Але такий образ мислення створював серйозну проблему нейробіологам, які намагалися з'ясувати еволюційне джерело кори головного мозку ссавців. А саме: звідки з'явилася ця складна система і коли вона вперше еволюціонувала?

Дослідження Картен дозволяє вирішити ці протиріччя і показує, що неокортекс походить від спільних предків птахів і ссавців, які жили більше 300 мільйонів років тому.

Читайте також:

Вчені встановили наркотичну природу кохання

Сканування мозку допомагає передбачити поведінку людини

Стало відомо, чому у голові підлітків "панує хаос"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: