Вчені: куріння вбиває сперму

Вчені довели, що чоловіки-курці мають проблеми з фертильністю, а материнське куріння під час вагітності може зашкодити репродуктивному здоров'ю як синів, так і дочок.

Результати двох досліджень показали, що куріння може негативно позначатися на якості сперми. Мова йде як про куріння чоловіків, які збираються стати батьками, так і про синів матерів, які курили під час вагітності.

У ході однієї роботи, що проводилася колективом фахівців з Університету землі Саар (Німеччина), виявилося, що у активних курців виникають проблеми з фертильністю. Це з'ясувалося за підсумками порівняльного аналізу сперми 53 завзятих курців, що викурювали більше 20 сигарет на день, і 63 некурящих випробовуваних.

Через три-чотири дні сексуальної стриманості в учасників брали зразки сперми, після чого заміряли в них рівень двох типів особливого білка протаміну, необхідного для вироблення сперми. З'ясувалося, що в групі курців концентрація одного різновиду протаміну була на 14% нижчою. Цього зниження було достатньо для розвитку дефіциту протаміну і збільшення ризику безпліддя. Крім того, виявилося, що окислювальний стрес (пошкодження клітин з-за окислення), пов'язаний з курінням, порушує ДНК сперматозоїдів.

Друге дослідження проводили співробітники Університетської лікарні в Копенгагені (Данія). Вчені сфокусувалися на материнському курінні під час першого триместру виношування плоду чоловічої статі. Учені проаналізували тканини, взяті у 24 ембріонів, які були абортовані на 37-68-й день після зачаття.

Результати аналізу продемонстрували, що кількість так званих зародкових статевих клітин, які розвиваються в сперматозоїди у хлопчиків і в яйцеклітини у дівчаток, на 55% нижче в тканинах ембріонів, яких виношували жінки-курці. А кількість соматичних клітин, що формують інші типи тканин, було на 37% нижчою у зародків чоловічої статі і на 40% - жіночого. І чим більше сигарет викурювала дама, тим менше статевих і соматичних клітин залишалося у ембріонів. Це означає, що материнське куріння під час вагітності може зашкодити репродуктивному здоров'ю як синів, так і дочок.

Вчені рекомендують відмовлятися від поганої звички і чоловікам, і жінкам задовго до того, як вони захочуть зачати дитину. Тільки тоді можна буде звести до мінімуму ризик виникнення у потомства вроджених проблем з фертильністю.

Читайте також:

2-річний хлопчик, який викурював 40 сигарет на день, кинув палити

Ізраїльські медики довели, що палять люди з низьким IQ

Вчені відкрили ген, який заважає курцям кинути палити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: