20 проблемних міст на місцевих виборах України. Мапа "гарячих точок"

20 проблемних міст на місцевих виборах України. Мапа "гарячих точок"

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня / Фото: ТСН.ua

У восьми містах зафіксували випадки криміналізації виборчого процесу.

В Україні під час проведення передвиборчої кампанії на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня, найбільші проблеми мають 20 міст.

Комітет виборців України склав мапу "гарячих точок". У цих населених пунктах зафіксували серйозні проблеми із ходом виборчого процесу. Там були проблеми із технічною організацією виборів, криміналізацією виборчого процесу та жорсткою конкуренцією між кандидатами.

У чотирьох містах зафіксовано проблеми одразу за кількома параметрами. До таких міст належать Дніпропетровськ, Харків, Рівне та Херсон.

В 11 містах є проблеми із технічною організацією виборів (запізнення із виготовленням або серйозні помилки в бюлетенях, явно виражена некомпетентність або  заангажованість територіальних виборчих комісій). До таких міст віднесено Черкаси, Тернопіль, Новомосковськ, Лисичанськ, Маріуполь, Цюрупинськ, Ужгород, Харків.

У восьми містах зафіксували випадки криміналізації виборчого процесу (напади на кандидатів, штаби, агітаторів, знищення агітаційної продукції чи наметів). Зокрема, в Рівному, Херсоні, Одесі, Луцьку, Глухові, Ірпені, Харкові та Каховці.

Ще у восьми містах спостерігається висока конкуренція між кандидатами, що може призвети до незаконних спроб вплинути на волевиявлення громадян. Зокрема, такі випадки зафіксовані в Миколаєві, Дніпропетровську, Херсоні, Вінниці, Кременчузі, Жмеринці, Нікополі та Рівному.

У КВУ також наголосили, що партії та кандидати грубо порушують законодавство в "день тиші".

Фото: Комітет виборців України

Проміжний звіт ENEMO щодо місцевих виборів в Україні 25 жовтня from tsnua

Повʼязані теми:

Наступна публікація