Депутати узаконили наркотик для тварин

Дата публікації
Перегляди
2387
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депутати узаконили наркотик для тварин

Рада легалізувала кетамін / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Рада врахувала поправки президента до закону.

Верховна рада України ухвалила в новій редакції з пропозиціями президента Закон "Про внесення змін до Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори".

За ухвалення відповідного рішення проголосували 269 народних депутатів з 411, зареєстрованих в сесійній залі.

Стара редакція закону була ухвалена 12 січня 2012 року, одна президент заветував її.

Зокрема, парламент погодився з президентом щодо необґрунтованості виключення з переліку відомостей і документів, необхідних для одержання суб'єктом господарювання ліцензії на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, свідоцтво (посвідчення, сертифікат спеціаліста), що підтверджує професійну придатність керівника юридичної особи або керівника відповідного підрозділу юридичної особи для зайняття діяльністю з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що ліцензується.

Народні депутати також підтримали пропозицію президента України внести зміни до статті 26 чинного закону, доповнивши її положенням про те, що фізичні особи-підприємці, які мають ліцензію на медичну або ветеринарну практику, мають право отримувати ліцензію також на перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Як зазначає "Дзеркало тижня", цим законом, зокрема, дозволяється приватним лікарям і ветеринарам використовувати у своїй роботі кетамін, який з 1 березня потрапив у список заборонених наркотичних засобів.

Нагадаємо, на початку 2011 року уряд прирівняв кетамін до наркотичних речовин і заборонив його використання без ліцензії.

Після протестів ветеринарів і приватних клінік у березні 2011 року уряд переніс термін віднесення кетаміну до психотропних речовин до жовтня-2011, після чого ще раз продовжив відтермінування до 1 березня 2012 року.

Кетамін використовується у ветеринарній практиці для анестезії під час проведення операції тваринам.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2387
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація