Ми всі євреї - Обама

Американський президент повторив слова сержанта Родді Едмондс.

Президент США Барак Обама оголосив, що перед лицем сучасного антисемітизму і він, і всі американці можуть заявити, що вони — євреї.

"Ми всі євреї, тому що антисемітизм — це дистильоване зло, яке проходить через величезний пласт людської історії. Якщо ми не дамо йому гідну відповідь, ми не зможемо протистояти ніякому злу взагалі", — заявив Обама, виступаючи в ізраїльському посольстві в День пам'яті жертв голокосту.

Американський президент повторив слова сержанта Родді Едмондс, який у 1945 році, будучи в одному з нацистських концтаборів, під загрозою смерті відмовився видати табірноve персоналу євреїв з лав ув'язнених. Замість цього він закликав всіх бранців — понад тисячу чоловік — вишикуватися перед своїми бараками. "Ми всі євреї", — сказав Едмондс, уточнивши, що у відповідності з міжнародним правом полонені повинні назвати своє ім'я, звання та номер військової частини.

Тодішня акція непокори врятувала життя понад 200 євреям, і згодом Едмондс був визнаний Ізраїлем "праведником світу".

Закінчивши історичні паралелі, Обама заявив, що Вашингтон ніколи не відступиться від підтримки Ізраїлю.

Нагадаємо, що і в Україні вшановують пам'ять жертв Голокосту.

У Дніпропетровську запалили свічки в пам'ять про вбитих євреїв. В цей день 1945 року радянська армія звільнила в'язнів табору смерті в Освенцімі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: