Рада подовжила мораторій на продаж землі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Його термін спливав 1 січня 2019 року.

Верховна Рада України підтримала рішення подовжити мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

За відповідний законопроект проголосував 231 депутат.

До Ради надійшло понад 15 законопроектів із різними датами подовження цього мораторію. Врешті-решт депутати підтримали законопроект голови аграрного комітету Бакуменка, який передбачає заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року. Водночас закон зобов'язує Кабінет міністрів України до 1 березня 2019 року розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення та подати його до Верховної Ради.

Нагадаємо, у травні цього року Європейський суд з прав людини у справі "Зеленчук та Цицюра проти України" вирішив, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права українців-власників цієї землі. 

Суд зазначив, що після розпаду СРСР Україна переважно розподіляла сільськогосподарські угіддя людям, які раніше працювали в колгоспах, але при цьому "тимчасово" запровадила заборону на їхній продаж, відомий як "мораторій на продаж землі". Тоді уряд стверджував, що це перешкоджає концентрації землі в одних руках. Своїм рішенням ЄСПЛ зобов’язав Україну скасувати цей мораторій.

Для того, щоб мораторій було скасовано Рада мусить ухвалити законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення". За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка, цей документ можуть ухвалити в 2020 році.

ВідеоЄСПЛ зобов'язав Україну скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель

Таке рішення судді винесли у справі двох українців, які звернулися зі скаргою. Позивачі заявили, що урядова заборона порушує їхні права, як власників таких ділянок. Європейський суд з прав людини наголосив, що українська заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини.

ЄСПЛ зобов'язав Україну скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель

Залиште свій коментар

Вибір редакції