Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада посилила покарання за несплату аліментів та змінила процедуру їхнього стягнення

Тепер боржнику заборонять керувати автівкою, полювати, виїжджати за кордон.

Верховна Рада проголосувала за посилення покарання для осіб, котрі не сплачують або невчасно сплачують аліменти за дитину.

Положення закону опубліковані на сайті парламенту.

Таким чином, у разі несплати аліментів один з батьків отримує низку нових заборон. Рівень покарань залежить від терміну заборгованості.

"У разі наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, встановлювати тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами; у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії", - йдеться у законі.

Також зазначається, що думка сторони, яка не сплачує аліменти належним чином, не буде враховуватися у разі виїзду дитини за кордон. Якщо один з батьків не сплачує аліменти протягом 6 місяців, той, з ким живе дитина, сам вирішує питання про виїзд дитини за межі України на термін, що перевищує один місяць.

Сам боржник також може бути обмежений у можливості виїзду за межі України.

Нагадаємо, у Херсонській області працівники виконавчої служби провели низку рейдів за адресами злісних неплатників аліментів. До списків державних працівників потрапили люди, котрі понад три місяці не сплачують грошей своїм дітям. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції