Регламентний комітет підтримав згоду на притягнення Розенблата до кримінальної відповідальності

Його підозрюють у причетності до злочинної схеми із видобутку бурштину.

Регламентний комітет Верховної Ради розглянув подання генерального прокурора України Юрія Луценка щодо народного депутата від "Блоку Петра Порошена" Борислава Розенблата.

Депутати підтримали всі три подання: арешт, затримання і притягнення до кримінальної відповідальності.

На засіданні, крім Луценка, також був присутній керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та нардеп Розенблат.

Рішення комітету було ухвалене після того, як Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднили відеоматеріали, які свідчать про причетність Розенблата до корупційної схеми з організації незаконного видобутку та продажу бурштину.

ВідеоДетектив довкола бурштину: що чекає на скандальних п'ятьох депутатів та їх помічників

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник 20 червня під час брифінгу розкрив схему з видобутку бурштину, до якої причетні нардеп від БПП Борислав Розенблат і парламентар від "Народного фронту" Максим Поляков.  За словами очільника Бюро, за вказаною  схемою під виглядом рекультивації із Житомирської області планувався фактичний видобуток бурштину і надалі його реалізація через офшорну фірму, де засновником була сестра Розенблата.

Сума хабарів, отриманих у вказаній справі – більше 300 тисяч гривень. 

19 червня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали охоронця народного депутата від БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара у розмірі 200 тис. доларів. Нардеп Сергій Лещенко стверджував, що поплічник Розенблата отримав гроші за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину. 

Сам політик назвав звинувачення на адресу його охоронця провокацією.

6 липня нардепи вирішили, що наданої ГПУ та САП аргументації недостатньо для зняття недотрканності з колеги Розенблата - Максима Полякова. 

Залиште свій коментар