У НАБУ розкрили "бурштинову схему", до якої причетні нардепи Розенблат і Поляков

Фігуранти справи отримали понад 300 тисяч гривень хабарів. 

Директор НАБУ Артем Ситник 20 червня під час брифінгу розкрив схему з видобутку бурштину, до якої причетні нардеп від БПП Борислав Розенблат і парламентар від "Народного фронту" Максим Поляков.

За словами очільника Бюро, за вказаною  схемою під виглядом рекультивації із Житомирської області планувався фактичний видобуток бурштину і надалі його реалізація через офшорну фірму, де засновником була сестра Розенблата.

Сума хабарів, отриманих у вказаній справі – більше 300 тисяч гривень.

"Як я уже сказав, 15 тисяч доларів отримані були за реєстрацію народними депутатами законопроектів і внесення змін до вже зареєстрованих законопроектів. Інша сума коштів була отримана, в тому числі 200 тисяч доларів, вчора, 19 червня, за фактично вплив з боку народного депутата на низку посадових осіб і державних органів для реалізації проекту рекультивації земель", - пояснив Ситник.

Наразі у справі  оголошено повідомлення про підозри шістьом особам: два охоронці нардепа, один помічник, три представники міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль".

"І наразі подання на зняття імунітетів з народних депутатів Розенблата і Полякова Генеральною прокуратурою скеровані генеральному прокурору. Сподіваюсь, генеральний прокурор оперативно відреагує на ці листи і відповідно скерує подання до парламенту, тому що у нас не так багато часу. Докази зібрані. Вони зібрані в рамках як негласних слідчих дій, так і гласних слідчих дій", - наголосив Ситник.

Очільник Бюро відзначив, що операція тривала трохи менше року, а хабар у 300 тисяч передавався у кілька етапів.

"Це все фіксувалось. Ці матеріали будуть надані до Комітету, якщо Генеральна прокуратура підпише ці подання, а в подальшому і на пленарне засідання ВРУ", - підсумував Ситник.

Бурштинова схема
LB.ua
Бурштинова схема

Нагадаємо, 19 червня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали охоронця народного депутата від БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара у розмірі 200 тис. доларів. Нардеп Сергій Лещенко стверджував, що поплічник Розенблата отримав гроші за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину. 

Сам політик назвав звинувачення на адресу його охоронця провокацією

"Йому всунули якусь сумку і сказали передати мені. Потім з'явилися представники НАБУ. Моя позиція така - це провокація. При чому, планувалася вона давно. Видно, що хтось сумлінно працює над тим, щоб дискредитувати мене. Спочатку хотіли звинуватити в тому, що я не плачу податки, але не знайшли доказів, тепер ось це", - заявив Розенблат. 

Депутатів Борислава Розенблата та нардепа від Нарфронта Максима Полякова хочуть позбавити недоторканності - вони обидва фігурують у бурштиновій справі. Відповідне подання вже підготували.  

ВідеоНАБУ затримало охоронця народного депутата від БПП на хабарі

 

  

Залиште свій коментар