Схему нардепів із видобутку бурштину розкрили через агентів – Ситник

У розслідуванні допомагали представники ФБР. 

Розслідування у справі незаконного видобутку бурштину є першою агентурною операцією НАБУ. Про це під час спільного брифінгу із САП 20 червня заявив директор Бюро Артем Ситник.

За його словами, перші агентурні операції розпочалися минулого року.  

"Рік тому ми ухвалили рішення про створення цього інституту. Приблизно у той самий час ми почали перші агентурні операції. Якраз сьогоднішня справа - це перша справа, отримана в результаті агентурної операції", - сказав Ситник, коментуючи "бурштинову справу", в рамках якої затримали охоронця нардепа від БПП Борислава Розенблата.

Справа відбувалася в рамках підписаного меморандуму між НАБУ і ФБР, а американці надавали допомогу в реалізації цієї операції. 

Нагадаємо,  19 червня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали охоронця народного депутата від БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара у розмірі 200 тис. доларів. Нардеп Сергій Лещенко стверджував, що поплічник Розенблата отримав гроші за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину. 

Сам політик назвав звинувачення на адресу його охоронця провокацією

"Йому всунули якусь сумку і сказали передати мені. Потім з'явилися представники НАБУ. Моя позиція така - це провокація. При чому, планувалася вона давно. Видно, що хтось сумлінно працює над тим, щоб дискредитувати мене. Спочатку хотіли звинуватити в тому, що я не плачу податки, але не знайшли доказів, тепер ось це", - заявив Розенблат. 

Депутатів Борислава Розенблата та нардепа від Нарфронта Максима Полякова хочуть позбавити недоторканності - вони обидва фігурують у бурштиновій справі. Відповідне подання вже підготували. 

ВідеоНАБУ затримало охоронця народного депутата від БПП на хабарі

Залиште свій коментар