Савченко захищатиме "закон Савченко", бо "він правильний"

Правоохоронні органи та уряд вимагають внести зміни до документу.

Народний депутат Надія Савченко переконана, що ухвалений торік закон, який передбачає зарахування одного дня в СІЗО як два дні у в'язниці, правильним. І запевняє, що захищатиме свій закон.

Про це вона сказала сьогодні, 24 вересня, в ефірі каналу "112 Україна".

"Закон Савченко" приймала Верховна Рада. Для того, щоб прийняти закон ВР, потрібно більшість. Це не тільки мій закон, я в ньому є співавтором. Закон, проведений на покращення забезпечення прав людини, не може бути скасований. Скасувати його – це вже показати Європі, що ми не дотримуємось європейських цінностей", – заявила Савченко.

Нардеп переконує, що до ухвалення "закону Савченко" на волю за амністією виходило набагато більше засуджених, ніж на основі його норм.

"Є статистика, аналітика, я її опублікую в Інтернеті, де зрозуміло, що виходять з різних причин, тобто амністія і в інших роках, коли не було "закону Савченко", виходило набагато більше злочинців. Чому вони зайнялися "законом Савченко"? Тому що впав рівень життя людей, а це як раз-таки проблема уряду. Я проти того, щоб змінювати цей закон, я буду пояснювати, що в ньому дозволено змінити, а що не дозволено. Я буду захищати цей закон. Тому що він як аксіома, він ідеально правильний, він на захисті людини", – запевнила Савченко.

Нагадаємо, закон авторства Надії Савченко "Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання" Верховна Рада прийняла 26 листопада 2015-го, чинності він набув 24 грудня торік. У цей час Савченко перебувала в російському полоні. Документ передбачає зарахування одного дня попереднього ув'язнення (перебування в СІЗО) за два дні позбавлення волі.

Правоохоронні органи неоднозначно відгукуються про цей закон. Зокрема, Мін'юст очікує від Генеральної прокуратури України змін до "закону Савченко". У ГПУ також закликали народних депутатів внести зміни в цей законодавчий акт.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков озвучив неймовірну кількість звільнених за "законом Савченко" та вимагає змін.

Водночас останнім часом у ЗМІ з'являються повідомлення про злочини, винуватцями яких є якраз звільнені за "законом Савченко".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: