Справу щодо причетності Кучми до вбивства Гонгадзе відновили

Дата публікації
Перегляди
1284
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Справу щодо причетності Кучми до вбивства Гонгадзе відновили

Наразі немає документального підтверждення поновлення справи Кучми / Фото: radiosvoboda.org

Суд не задовольнив скаргу адвокатів екс-президента.

Генпрокуратура відновила досудове слідство за обвинуваченням екс-президента Леоніда Кучми в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це повідомила суддя Печерського райсуду Києва Галина Супрун.

Як відомо, у середу, 7 грудня, суд розглядав скаргу адвокатів Кучми на постанову про порушення відносно нього кримінальної справи.

"Дійсно була поновлена справа 21 листопада 2011 року. Тому є достатньо підстав для розгляду скарги", - зазначила Супрун.

У свою чергу, представник Генпрокуратури Дмитро Басов на запитання адвоката вдови Гонгадзе Мирослави Валентини Теличенко, чи дійсно було завершено досудове слідство, відповів ствердно, але потім додав, що, наскільки йому відомо, провадження було поновлено.

Втім, на численні прохання, як Теличенко, так і адвокатів екс-майора УДО Миколи Мельниченка Павла Сичова та Миколи Неділька надати документальне підтвердження щодо поновлення провадження у справі, ні представник прокуратури, ні суддя не змогли це зробити, оскільки не мали його на руках.

Крім того, головуюча у судовому процесі суддя Супрун проігнорувала зауваження адвокатів потерпілої сторони та свідка у справі (Мельниченка) щодо законності розгляду судом даної скарги.

Оскільки роз'яснення пленуму Верховного суду від 4 червня 2010 року чітко вказують, що скарги на постанову про порушення кримінальної справи можуть розглядатися судами виключно до моменту офіційного завершення досудового слідства і передачі матеріалів для ознайомлення особі, яка обвинувачується, та її адвокатам.

Також С упрун зауважила, що не вбачає підстав відкласти розгляд скарги для того, щоб, як зазначила Теличенко, адвокати Кучми могли хоча б формально після поновлення провадження у справі відповідно до норм КПК подати нову скаргу.

Слід також зазначити, що на численні заяви адвокатів Мельниченка про те, що Супрун нехтує нормами трудового кодексу і продовжує розглядати скаргу в поза робочий час, не отримали чіткої відповіді, чому це робиться і до котрої години працюватиме суд (офіційно Печерський районний суд працює з 9:00 до 18.00).

На даний час суддя продовжує ознайомлення учасників процесу з матеріалами справи Кучми, яка налічує 26 томів.

Читайте також:

Мельниченко напророкував долю Гонгадзе цілим редакціям

Кучма вимагає закрити справу проти нього, бо Мельниченко втік

Мельниченко пояснив втечу з України: що, сидіти і чекати, поки тебе вб'ють?

Пукач назвав Кучму і Литвина замовниками вбивства Гонгадзе

Кучма подумує стати депутатом Верховної Ради

Наступна публікація