Пукач назвав Кучму і Литвина замовниками вбивства Гонгадзе

30 серпня екс-генерал Олексій Пукач під час допиту в суді назвав серед замовників вбивства Георгія Гонгадзе Леоніда Кучму та Володимира Литвина.

Колишній президент Леонід Кучма та нинішній голова ВР Володимир Литвин були замовниками вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це заявила представник інтересів у суді вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

"Він (Пукач) називає ті прізвища, які він називав і раніше. Він називає прізвища Кучми, Кравченка (екс-глава МВС Юрій Кравченко), Литвина, Джиги (на той час перший заступник голови МВС Микола Джига)", - сказала вона після закінчення судового засідання.

"Але назвати ці прізвища - мало, треба чесно описувати обставини. Бо тільки чесно описані обставини можуть бути підтверджені в ході судового слідства", - додала Теличенко.

Вона зазначила, що до теперішнього моменту підсудний описував тільки частину обставин, а "в значній мірі корчив із себе щось таке, чим він не є".

При цьому Теличенко зазначила, що суд може визнати винним будь-яку особу тільки в тому випадку, якщо є не тільки свідчення одного з підсудних, а коли ці свідчення перевірені іншими доказами, коли є інші свідки, коли є письмовий доказ, речовий доказ.

"У справі за фактом вбивства Георгія Гонгадзе в частині розслідування щодо замовлення вбивства досудове слідство працювало дуже погано і не перевіряло, на жаль, належним чином показання Пукача. А тільки як-то так частково сліпило і все це назвало обвинувальним висновком", - сказала вона .

Теличенко вказала на те, що українське кримінально-процесуальне право побудовано таким чином, що недоробки в ході досудового слідства означають фактично "нездатність судового слідства (дійти до істини)".

"Але сьогодні тільки почалося судове слідство і ще рано говорити, що буде доведено, а що не буде доведено. Зрозуміло що Пукач повинен буде сісти у в'язницю, тому що конкретні епізоди вже доведені, вже є два вироки, які вступили в законну силу. Але суть не тільки в тому, чи сяде Пукач у в'язницю, а в тому, чи будемо ми знати імена", - підсумувала Теличенко.

Раніше екс-генерал Олексій Пукач частково визнав свою провину в скоєних злочинах, зокрема, що він власноруч убив журналіста Георгія Гонгадзе.

Як повідомлялося раніше, Печерський суд засекретив розгляд справи Пукача.

Нагадаємо, у грудні 2010 року ГПУ завершила розслідування справи Пукача.

Читайте також:

Пукач визнав, що власноруч убив Георгія Гонгадзе

Пукач стверджує, що вбив Гонгадзе випадково

Вдова Кравченка не вірить, що Кучма "замовив" Гонгадзе

Суд встановив, що Пукач не вбивав Гонгадзе на замовлення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: