Справу Кучми можуть закрити

Справу Кучми можуть закрити

Постанова Кузьміна про порушення справи проти Кучми може бути скасована / Фото: kyivpost.com

Розгляд скарги адвокатів Кучми назначено на 14:00 7 грудня.

У середу, 7 грудня, Печерський районний суд столиці може скасувати постанову про порушення кримінальної справи проти екс-президента Леоніда Кучми.

Про це заявив адвокат екс-майора Управління Державної охорони Миколи Мельниченка Микола Неділько, коментуючи той факт, що Печерський суд прийняв до провадження відповідну скаргу адвокатів Кучми і призначив її до розгляду.

Неділько зазначив, що розгляд скарги адвокатів Кучми почнеться о 14:00. Він висловив впевненість у тому, що постанова першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна про порушення стосовно Кучми кримінальної справи буде скасована, а скарга таким чином буде задоволена.

При цьому він ще раз нагадав, що згідно з роз'ясненнями пленуму Верховного суду, скарги на постанови про порушення кримінальних справ можуть розглядатися судами виключно до моменту офіційного завершення досудового слідства і передачі матеріалів для ознайомлення особі, яка обвинувачується, та її адвокатам.

"Отже, суд не мав права відкривати провадження за скаргою Кучми", - наголосив Неділько.

Нагадаємо, кримінальну справу стосовно Кучми порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачується в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року).

Наприкінці квітня Генпрокуратура завершила розслідування цієї справи.

16 листопада адвокати екс-президента Сергій Ульянов та Віктор Петруненко подали скаргу до Печерського районного суду Києва щодо скасування постанови про порушення кримінальної справи стосовно Кучми у зв'язку з її безпідставністю.

Згідно з повідомленням прес-служби Кучми, кримінальне переслідування екс-президента ґрунтується "на показаннях і сфальсифікованих "записах" екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка, який на даний час, уникаючи кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти України, переховується від слідства за кордоном".

Читайте також:

Кучма подумує стати депутатом Верховної Ради

Кучма вимагає закрити справу проти нього, бо Мельниченко втік

Мельниченко пояснив втечу з України: що, сидіти і чекати, поки тебе вб'ють?

Кучма: з Гонгадзе шпигун, як з мене його "замовник"

Пукач назвав Кучму і Литвина замовниками вбивства Гонгадзе

"Прости, Данилыч!" на паркані не гріє душу Кучмі

Повʼязані теми:

Наступна публікація