Кучма: з Гонгадзе шпигун, як з мене його "замовник"

Колишній президент України Леонід Кучма заявив, що справа Гонгадзе є масштабною операцією, яку могли провести тільки спецслужби.

Леонід Кучма, колишній президент України заявив, що "справа Гонгадзе" була масштабною операцією, яку могли провести тільки спецслужби.

"Часто можна почути, що незалежність у 1991-му дісталася нам безкоштовно... Такий підхід неправильний, тому що отримане безкоштовно не цінується... І це правило діє як усередині країни й суспільства, так і на міжнародній арені", - сказав Кучма.

За його словами, українська державність "коштувала небагато", поки з України "не було що брати", крім ядерної зброї, і саме тому в 90-ті роки Україну "ніхто особливо не чіпав".

"Однак щойно Україна набрала економічних і політичних кондицій, із нею стали поводитися зовсім по-іншому", - зазначив екс-президент.

У цьому контексті Кучма розглядає й убивство журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році: "Перший удар було завдано 11 років тому. Я маю на увазі "справу Гонгадзе".

"Зараз, напевно, для всіх очевидно, що така масштабна операція з використанням складних технологій (і цифрових, і підривних) могла бути проведена лише силами спецслужб. Але потрібно з'ясувати, яких. Хто саме за нею стояв", - сказав екс-президент.

"Тому що однаково зацікавленими в ній могли бути й зовнішні, і внутрішні сили. Перші – в ослабленні сильного субрегіонального гравця Україна, другі – в усуненні президента, який посилився, і в дестабілізації країни, яка уперше за багато років "ставала на крило". У стабільній країні захопити владу важче", - зазначив Кучма.

За його словами, він "як ніхто інший" очікує результатів слідства й суду у справі Гонгадзе.

"І не тільки тому, що тут глибоко чіпляється моя честь. Я хочу, щоб була встановлена істина, яка дозволить винести справжні уроки для влади, для держави. Тому що та маячня, яка лунає з процесу над Пукачем (екс-головою департаменту зовнішнього спостереження МВС), поки звучить як театр абсурду", - заявив Кучма.

"Коли Пукач оголошує себе рятівником батьківщини, не знаєш, сміятися чи плакати. Точно так же, як і слухаючи його брудні обвинувачення не тільки на мою адресу, але й уже загиблих – Юрія Кравченка (екс-міністра внутрішніх справ), Георгія Гонгадзе", - сказав він.

"Звісно, шпигун із Гонгадзе такий же, як із мене замовник його вбивства", - заявив екс-президент.

На думку Кучми, "урок для нинішньої влади, для держави, повинен бути один: не розслаблятися".

"З'являться нові мельниченки, придумають нові "кольчуги". Спроби гри на ослаблення країни ще точно будуть. Тому що Україна - уже величина. Її незалежність - уже геополітична цінність. А вона, як усе цінне, коштує дорого", - вважає він.

Нагадаємо, екс-генерал Олексій Пукач частково визнав свою провину в скоєних злочинах, зокрема, що він власноруч убив журналіста Георгія Гонгадзе. Він також назвав Леоніда Кучму та Володимира Литвина замовниками вбивства.

Читайте також:

Пукач назвав Кучму і Литвина замовниками вбивства Гонгадзе

Пукач визнав, що власноруч убив Георгія Гонгадзе

Суд встановив, що Пукач не вбивав Гонгадзе на замовлення

Вдова Кравченка не вірить, що Кучма "замовив" Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: